Де і якою буде Алея пам’яті полеглих Героїв у Кропивницькому: розпочалися громадські слухання

П'ятниця, 4 липня 2025 16:49

У Кропивницькому триває робота над створенням місця для гідного вшанування пам’яті військовослужбовців, загиблих під час російсько-української війни. Де має бути Алея пам’яті полеглих захисників — це питання обговорювали сьогодні, 04 липня на громадських слуханнях, які відбулися у Кропивницькій міській раді.

Тема болюча і важлива, тож до обговорення, яке відкрив заступник міського голови Сергій Колодяжний, долучилися рідні загиблих воїнів, волонтери, представники громадськості. Ініціатором громадського обговорення став благодійний фонд “Полк Святослава Хороброго”.

Аби думка кожного була врахована, учасники громадських слухань шляхом голосування обрали лічильну комісію, голову і секретаря слухань. Перед початком обговорень заслухали інформацію директорки департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради Юлії Вовк про реалізацію політики вшанування пам’яті захисників і захисниць України у Кропивницькій територіальній громаді.

За словами Юлії Вовк, завданням місцевої влади є формування сучасних традицій вшанування пам’яті полеглих захисників. Ця робота проводиться постійно і систематично. Зокрема, у місті щоденно проводиться хвилина мовчання, на площі “Героїв Майдану” лунають “Дзвони пам’яті”, виготовлені із відстріляних гільз, на Рівнянському кладовищі облаштовано Алею почесних воїнських поховань, на Далекосхідному кладовищі ще тривають будівельні роботи з її облаштування, родинам загиблих Героїв виплачують грошову допомогу з міського бюджету на встановлення пам’ятника, траурний кортеж із загиблими рухається центральною вулицею, люди зустрічають його живим коридором, на площі перед міською радою встановлено інформаційний інклюзивний екран з інформацією про всіх загиблих захисників, такий же екран встановлять у селищі Нове. Крім того, у кожному навчальному закладі створені Куточки пам’яті, видані книги “Вічники у славі” і Непереможені. Рік 2022”, готується до друку наступне видання цієї книги, міська рада запровадила відзнаку “Полум’яне серце”, традиційно щороку відбувається забіг “Біжу за героя”. А ще іменами Героїв найменовано понад три десятки вулиць, сквери, встановлені меморіальні дошки.

- Безумовно всі ми хочемо, щоб у місті було гідне місце для вшанування пам’яті наших захисників, саме тому працюємо над створенням проєкту Алеї пам’яті, але цей проєкт обов’язково має враховувати думку громади, -  відзначила Юлія Вовк.

Директор департаменту-головний архітектор міста Роман Лунгол презентував учасникам обговорення проєкт облаштування Алеї пам’яті у парку Ковалівському, де по периметру від вулиць Театральної і Кавалерійської будуть встановлені постери з портретами загиблих воїнів, крім того, облаштують дорожньо-шляхову мережу, вхід у парк, проведуть озеленення.

Виступи учасників обговорень були емоційними і сповнені болем. Кожен говорив про найдорожче, а тому пропозиції зводилися до того, що Алея пам’яті має бути у людному місці, у зручному доступі, кожному нагадувати, якою дорогою ціною платимо ми за право жити.             Серед пропозицій, де облаштувати Алею пам’яті, звучали також — вулиця Велика Перспективна від пам’ятника Янголу – Охоронцю до Фортечних валів, проспект Винниченка, вулиця Театральна, сквер Тараса Шевченка, колишній сквер Слави, сквер Кондакова, сквер Бузуляка, Фортечні вали, по периметру Дендропарку.

Думки і пропозиції учасників громадського обговорення настільки різнилися, що врешті вони проголосували за створення робочої групи, яка опрацює всі запропоновані варіанти Алеї пам’яті, створить їхню візуалізацію, а потім ці проєкти винесуть знову на обговорення і оберуть той, який набере найбільшу підтримку. На створення робочої групи учасники обговорень відвели один тиждень. Пропозиції щодо участі у роботі групи приймаються у ЦНАП «Прозорий офіс» через заяву дозвільного зразка на ім’я начальниці департаменту соціальної політики міської ради Юлії Вовк.

 

Усі новини