Андрій Райкович: рано думати, що загроза відступила - варто повернутися до жорсткого дотримання карантинних вимог

Понеділок, 25 травня 2020 16:04

Сьогодні, 25 травня, міський голова Кропивницького Андрій Райкович у своєму черговому зверненні до містян наголосив на необхідності і далі жорстко дотримуватися карантинних заходів.

Ситуацію з перебігом захворювання на коронавірус у нашому місті, на жаль, не можна вважати стабільно позитивною. До того ж, впродовж останніх днів збільшилась кількість хворих. Є і летальні випадки.

- Така динаміка насторожує, тому я вкотре наполегливо закликаю вас не розслаблятися, повернутись до жорсткого дотримання карантинних вимог, - наголосив Андрій Райкович. - Навіть  за умови певних послаблень у транспорті, торговельних мережах, в громадських місцях, в офісах необхідно витримувати соціальну дистанцію, масочний режим і використання засобів дезінфекції. Вірус, загроза легеневого захворювання нікуди не поділися. Вони підступні і жахливі за наслідками.

Варто відзначити, що Кабінет Міністрів України дозволив розпочати роботу дитячих садочків в тих областях, де є певний позитивний показник: не більше 12 випадків нових інфікувань за останні сім днів на 100000 населення. У нашому місті такий індекс - близько 11. І це не дає гарантованих підстав вже через кілька днів відкрити дитячі установи.

 - Це великий ризик, - переконаний міський голова. - А здоров'ям дітей нехтувати нікому не дозволено. Тому я доручив управлінню освіти, і це зафіксовано в протоколі засідання оперативного штабу, розпочати наразі підготовку кожної дитячої установи до роботи в умовах карантину. Наголошую: це робота з дітьми в умовах карантину. Тому кожен заклад перевірятиме спеціальна комісія. Ми не відкриємо садочки, допоки не переконаємось, що загальна ситуація в місті є стабільною, що в кожній дитячій установі виконано всі основні вимоги для безпечного перебування дітей. Ці вимоги жорсткі і потребують певного часу для підготовки груп, придбання усіх дезінфікуючих і захисних засобів, перевірки усіх працівників і здоров'я самих дітей.

Андрій Райкович ще раз загострив увагу кропивничан: рано думати, що загроза відступила. За кожне відвойоване у Covidу життя місто платить неймовірно високу ціну: економічну, соціальну, моральну і матеріальну.

- Поверніться до карантинного порядку, пам'ятайте, як нелегко нашим медикам. І будьте здорові, - сказав Андрій Райкович. 

 

Усі новини