Андрій Райкович: масове отруєння собак у Кропивницькому – свідома провокація і зупинити її можна тільки спільними зусиллями

Понеділок, 25 червня 2018 13:06

Масове отруєння собак у Кропивницькому є чітко спланованою провокацією проти громадського спокою в обласному центрі і має визначену мету – роздмухати конфлікт між жителями і міською владою. На цьому наголосив міський голова Андрій Райкович під час спілкування з учасниками акції «30 хвилин мовчання», спрямованої проти жорстокого вбивства тварин в обласному центрі.

Люди прийшли нa площу перед міською рaдою з плакатами, домашніми улюбленцями та вимогою зупинити труєння собaк у місті і до них вийшов очільника міста. Акція перестала бути мовчазною, а перетворилася на динамічне і емоційне обговорення ситуації, яка існує у Кропивницькому з безпритульними тваринами, вже впроваджених міською владою заходів з регулювання чисельності вуличних собак та перспектив повної ліквідації проблеми для міста.

- Хочу, щоб всі почули і зрозуміли: міська влада жодного стосунку до вбивства собак не має, - акцентував увагу Андрій Райкович. -  Навпаки, в останній час зроблено набагато більше, ніж за всі попередні роки. Ми створили спеціалізовану бригаду при комунальному підприємстві, оснастили її необхідним транспортом, обладнанням. Регулярно і вчасно фінансуємо оплату послуг зі стерилізації – цьогоріч понад 500 собак було прооперовано. Тварини на вулиці – це велика соціальна проблема: я добре розумію обурення тих жителів міста, чиї діти пережили напад собак у дворах чи на вулицях, але і підтримую вас, що це варварство – жорстоко вбивати безпритульних тварин.

І вирішити цю проблему, на тверде переконання міського голови, можна тільки об’єднавши спільні зусилля поліції, влади і  громади.

- Вийти на акцію протесту – це добре, це дозволяє поширити розголос у суспільстві, мобілізувати громадськість, але це ні на міліметр не наблизить нас до головної мети -  ефективного проведення слідства і справедливого покарання злочинців, - підкреслив Андрій Райкович, звертаючись до учасників протесту. – Давайте будемо робити все послідовно і вчасно: ви інформуватимете відразу за гарячими слідами про кожен факт виявленого отруєння тварин. Можна телефонувати безпосередньо в поліцію, чи на «Гарячу лінію міського голови», але це необхідно робити максимально оперативно. Я вже сьогодні, під час апаратної наради, звернуся до керівництва міської поліції з вимогою взяти на особливий контроль розслідування у таких справах, підключити до нього кращих спеціалістів. Переконаний, розкрити ці злочини можна. Їх здійснюють не якісь «суперкіллери».

Під час наради з керівниками виконавчих органів міської ради міський голова звернув увагу представників Національної і Патрульної поліції на великий соціальний резонанс у Кропивницькому навколо масової загибели собак.

Одночасно Андрій Райкович доручив управлінню охорони здоров’я  спільно з ветеринарною службою перевірити інформацію громадян щодо вірогідності отруєння тварин з допомогою ліків, які використовуються проти туберкульозу та проконтролювати можливі джерела їх отримання.

Окремо, за дорученням очільника міста буде також проаналізовано стан виконання міської програми «Безпечне місто», реалізація якої передбачає встановлення на території Кропивницького камер відеоспостереження. Із міського бюджету виділені значні кошти для облаштування мережі таких відеокамер і вони можуть бути ефективними помічниками в розкритті злочинів

Розшук новоявлених «догхантерів» не знімає з порядку денного і впровадження стратегічного плану ліквідації проблеми безпритульних собак – відкриття для них сучасного спеціалізованого притулку.

- Знайти сьогодні у міському бюджеті 20-30 мільйонів гривень для зведення такого притулку, на жаль, неможливо. Це завелика і не підйомна сума, - відзначив під час апаратної наради Андрій Табалов. – Але ми маємо вже напрацьований результативний досвід співпраці з громадськими організаціями у цьому напрямку. Якусь частину коштів ми можемо передбачити, щоб допомогти громадським активістам, які хочуть опікуватися тваринами,  утримувати своєрідні мініпритулки: профінансувати будівництво вольєрів, харчування тварин, медикаменти. Сьогодні, очевидно – це ефективніший шлях зменшення кількості собак на вулицях міста.

Міський голова Андрій Райкович висловив тверде переконання, що міська влада, безумовно, знайде шляхи вирішення проблеми безпритульних тварин.

- Ми працюємо активно і вміємо чути містян, - запевнив очільник міста. – Ми відкриті до діалогу, ми можемо обговорювати  вже зроблене і якщо десь допущена помилка – вміємо визнати це і виправити. Але я хочу попередити тих, хто влаштовує подібні провокації і нагло збурює громадський спокій, кому не терпиться розпочати передвиборчу гонку – для вас це буде великий клопіт і фальстарт. Ми прийшли працювати і зробимо все можливе для забезпечення належного порядку. А для цього маємо увесь необхідний ресурс – і фінансовий і людський і допомогу громадськості!

Усі новини