Андрій Райкович: лише дотримуючись жорстких умов карантину зможемо пережити пандемію!

Понеділок, 6 квітня 2020 18:50

Сьогодні, 06 квітня, міський голова Кропивницького повідомив останні дані епідеміологічної ситуації із захворюванням на корона вірусну інфекцію в обласному центрі. Впродовж вихідних кількість хворих на COVID-19 помітно зросла, але ситуація в місті залишається контрольованою. Зафіксовано 33 випадки захворювання середнього ступеню важкості. 16 хворих перебувають на стаціонарному лікуванні в Центральній міській лікарні. Серед 33-х хворих - 12 є медичними працівниками. Бригада із п’ятнадцяти  медиків Центральної міської лікарні перебувають постійно, цілодобово на робочому місці. Вони забезпечені нормальними умовами проживання і харчуванням.

- Опорний у протидії коронавірусу заклад – стаціонар №1 Центральної міської лікарні на Валах працює в штатному для такої ситуації режимі, - повідомив Андрій Райкович. - Також інформую, що на стаціонарному лікуванні перебувають 58 хворих з пневмонією. Зауважую - з пневмонією! У дитячий міський лікарні, в тому числі -16 діток, також з пневмонією. Але, на жаль, статистика смертності від коронавірусу відкрита у Центральній райлікарні Кропивницького району. Там померла 84-річна жінка. Тож тепер цей лікувальний заклад, як і інші, під особливою карантинною увагою.

Фахівці Центральної міської лікарні мають затверджений покроковий план дій, розгорнуту госпітальну базу, в разі, якщо хворих ставатиме більше. В місті працюють виїзні медико-санітарні бригади первинної ланки охорони здоров'я, які обстежують контактних осіб, та осіб, що перебувають на самоізоляції: таких в обласному центрі більше 260-ти, - акцентував увагу очільник міста. - На всіх в'їздах до Кропивницького встановлено контрольно-пропускні пункти. Проводиться температурний скринінг водіїв та пасажирів, хто прямує в місто. Наразі іще працює комунальний транспорт. Але переважне право проїзду мають медики і працівники критичної інфраструктури, які пред'являють посвідчення і спецперепустки. До усіх інших, до кожного із вас, дорогі мої містяни, звертаюсь з єдиною вимогою: залишатися вдома!

Шановні батьки школярів! Центральні канали розпочали трансляцію уроків. Поцікавтесь і ви, як сприймають їх ваші діти, що нового, цікавого вони дізнались. Не відпускайте дітвору на вулицю, в парки і на майданчики! Зараз не час гратись! Краще бути з родиною, краще вберегтися від вірусу.

Міністерство соціальної політики разом з місцевими управліннями соціального захисту і територіальними центрами по обслуговуванню одиноких пристарілих громадян розпочинають доставку продуктових наборів найбільш нужденним громадянам. У нашому місті така акція теж триватиме упродовж квітня. Ці набори за визначеними адресами доставлятимуть соціальні працівники, які обслуговують таких громадян.

Дорогі ветерани! Ви знаєте своїх соціальних інспекторів. Відкривайте двері лише їм, або людям, яким довіряєте. Знову і знову висловлюю подяку всім медичним працівникам, комунальним службам, всім, завдяки кому місто живе у такий непростий час.

Отже, головне, шановні кропивничани! Чітко і відповідально дотримуйтесь карантину! Без потреби і без маски з дому не виходьте! В магазин чи в аптеку – більше нікуди! Тільки так ми зможемо пережити пандемію, вберегти себе і своїх близьких від біди.

І будьте всі здорові!

Усі новини