Андрій Паливода: міська рада використала усі можливі ресурси, щоб не підвищувати тарифи на послуги теплопостачання

Середа, 24 жовтня 2018 18:42

На території Кропивницького працюють два теплогенеруючих підприємства: дочірнє підприємство “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА”, яке забезпечує теплом дві третини міста, та КП “Теплоенергетик”, яке генерує не тільки електроенергію, а ще й теплову енергію, опалюючи третину міста.

За свої послуги обидва підприємства отримують плату від споживачів за затвердженими тарифами. Ініціювати зміну тарифів тепловики можуть в разі зміни вартості складових структури виробництва тепла.

За інформацією начальника департаменту економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради Андрія Паливоди, у 2017 році до міської ради Кропивницького з розрахунками щодо підвищення тарифу на послуги теплопостачання звернулося лише орендне підприємство. Тоді виконавчий комітет міської ради своїм рішенням погодив нову вартість тепла для ДП «Кіровоградтепло», підтверджену  підвищенням на 61% ціни на газ, відповідно до постанови Кабінету Міністрів, на 27% - електричної енергії і зростанням мінімальної заробітної плати на 15%. Відповідно, для населення тарифи на тепло були підняті на 18,9%, для бюджетних установ на 38,7% і для інших споживачів на 9%.

- Комунальне підприємство “Теплоенергетик” минулого року не зверталося до міської ради із пропозицією коригування тарифів, але з міського бюджету йому надавалась фінансова допомога на підтримку і розвиток цього підприємства, - зазначив Андрій Паливода. - Але вже у поточному році під час формування тарифів на тепло, вони розглядалися для обох підприємств. Чинниками, які призвели  до зростання вартості тепла стали чергове підвищення вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів та збільшення мінімальної заробітної плати.

Начальник департаменту акцентував увагу на тому,  що фактично всі важелі впливу  на зростання тарифів перебувають  не у сфері діяльності місцевої влади. Це об’єктивні чинники державного рівня: органи місцевого самоврядування у даному випадку мають можливість лише констатувати факт, перевірити економічні розрахунки і винести проект рішення на розгляд виконавчого комітету.

У той же час, Андрій Паливода відзначив, що існує і внутрішній фактор, який впливає на тарифи для обох підприємств. Він єдиний - це зменшення кількості споживачів. Через тенденцію встановлення власниками квартир автономного опалення, щороку зменшується опалювальна площа та кількість абонентів, а відтак підприємствам з кожним роком доводиться зменшувати видобуток теплової енергії. Тому всі витрати за транспортну складову лягають фінансовим тягарем на тих абонентів, які залишилися вірними централізованому опаленню, відповідно, і тарифи  для них неухильно  зростали.

За інформацією керівника департаменту, останнє зростання тарифу на тепло відбулось 11 вересня поточного року. У ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” тариф для населення збільшився на 15,5%, для бюджетних організацій на 14,8% і для усіх інших на 14,8%.  Щодо КП «Теплоенергетик», то для населення вартість його послуг зросла на 22,8%, для бюджетних організацій - на 26,9%, для інших - на 18,7%. Слід відзначити, що по комунальному підприємству востаннє тариф приймався у 2009 році, і протягом 8 років вони коригувалися лише за деякими статтями Національною комісією.

Андрій Паливода повідомив, що минулого року на підтримку теплогенеруючого комунального підприємства з міського бюджету було виділено понад 30 мільйонів гривень. Такі дії міської ради були спрямовані саме  на стримування росту тарифів.

Та оскільки міський бюджет, у порівнянні з державним,  мізерний, то, на думку посадовця, питання ціноутворення вартості послуг теплопостачання доцільно було б  залишити  у площині діяльності НКРЕ, яка б регулювала ці тарифи.

- Жодним чином місцеве самоврядування не впливає ні на вартість газу, ні на основні складові тарифу, які належать до прямої компетенції регулювання державою, - наголосив Андрій Паливода. – Теплогенеруючі підприємства працюють з мінімальною рентабельністю. Так, комунальне підприємство не має навіть 1% рентабельності, а орендне має лише близько 2%. Ми дуже прискіпливо вивчали подані ними економічні розрахунки тарифів, і в процесі аналізу вдалося навіть довести можливість зменшення деяких видатків. Усі ресурси, які міська рада могла застосувати, щоб не підвищувати тариф, було використано.

Усі новини

Ми сильні, коли єдині!
Субота, 22 січня 2022 11:38