26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Понеділок, 26 лютого 2024 13:35

Сьогодні, 26 лютого 2024 року — десяті роковини спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Війна росії проти України почалася тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя регулярними з’єднаннями й підрозділами російських агресорів, незаконними збройними формуваннями, озброєними терористичними угрупованнями та групами найманців, створеними та фінансованими росією.

Спроба анексії Криму, що триває вже 10 років, є актом порушення норм і принципів міжнародного права, суверенітету й територіальної цілісності України.

Уже 26 лютого на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили світу про цілісність України.

Пам’ятна дата, встановлена 2020 року Указом Президента України, покликана вшанувати мужність й героїзм громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, та відзначити річницю проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

Ми пам’ятаємо про Крим, про його багату історію, непереборний дух та прагнення до свободи. Ми віримо, що український прапор знову замайоріє над півостровом, а Крим повернеться до України!

Усі новини