2022 день народження Христа: Кропивницький музей Олександра Осмьоркіна запрошує на виставку про героїчний спротив українців

Середа, 20 листопада 2024 11:49

19 листопада виповнилося 1000 днів від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Тисяча днів героїчного спротиву, боротьби, випробувань, стійкості, незламності, мужності українського народу, який захищає свою землю, історію, культуру, мову, волю, свободу, незалежність. Саме в цей день в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбулася творча зустріч з кропивницькою художницею Ольгою Краснопольською – авторкою тематичної виставки цифрових колажів «2022 день народження Христа». Ця виставка, експозицію якої складають тринадцять колажів, виконаних у лютому-березні 2022 року, вперше була представлена на музейному вебсайті до річниці початку війни. Про захід розповіла директорка музею Віта Чернова

Учасниками заходу стали учні художньої школи імені О.О.Осмьоркіна, адже ця патріотична мистецька акція направлена насамперед на виховання саме в учнівської молоді належної шани незламності духу українських захисників, мужності та героїзму воїнів Збройних Сил України, ветеранів, добровольців та волонтерів, які нині захищають суверенітет і територіальну цілісність України.

Під час зустрічі мисткиня розповіла про те, як виникла ідея створювати колажі та як відбувався цей творчий процес в перші дні війни, а також провела екскурсія по розгорнутій в центральному залі музею виставці плакатів із зображенням цифрових колажів, створених на планшеті під звуки повітряної тривоги на основі панорамних світлин рідного міста Кропивницького та українських символів.

В одному з інтерв’ю місцевим ЗМІ в березні 2022 року Ольга Краснопольська зізнавалася: «Я подумала, що треба займатися тим, що ти вмієш робити, зараз ведеться війна і в інформаційному полі, людям потрібні ці картинки, щоб нагадувати, що ми маємо тисячолітню культуру, символи, знаки, пісні, рушники і це все треба розповсюджувати в соцмережах… Я подумала, що українське сонце повинно спалити Москву і зробила такий перший колаж… Я уособила Степана Чобану із символом нашої області – скіфським орлом. На фотографії – наше місто і він його захищає (ред. Колаж «Орел» з’явився після загибелі льотчика Степана Чобану, який 28 лютого на літаку Су-27 вступив у повітряний бій над Кропивницьким, відволікаючи на себе російську авіацію. Був атакований ракетами)… Я дуже люблю символ-оберіг, який називається «Скіфські баби», п’ять з них стоїть біля краєзнавчого музею. І мені здалося, що ця ворожа техніка, яка їде зараз нашими полями, що вона розбудила в землі силу давню, яка прихована шарами землі тисячі років, і ці «Скіфські баби» виходять на захист нашої країни».

Відображаючи весь спектр думок і почуттів перших днів війни, ці колажі є актуальними і зараз, вони стверджують, що Україна скривавлена, але нескорена, вона захищається, а українці боронять свою землю і звільняють її від чужинців. Недаремно саме про свої творчі роботи в напрямку цифрового мистецтва Ольга Краснопольська, як провідний науковий співробітник музею, розповідала під час виступу на науково-практичній конференції «Музеалізація російсько-української війни: виклики та перспективи», яку організував та провів Центр досліджень воєнної історії Збройних Сил України 23 лютого цього року в приміщенні Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Запрошуємо завітати до музею та безкоштовно ознайомитися з представленою виставкою плакатів цифрових колажів Ольги Краснопольської «2022 день народження Христа», яка експонуватиметься до 30 листопада 2024 року.

Усі новини