Інформація

ОГОЛОШЕННЯ

         З метою популяризації продукції місцевих товаровиробників, забезпечення прозорості закупівель, залучення бізнесу до участі у торгах в системі електронних закупівель ProZorro запрошуємо суб’єктів господарської діяльності всіх форм власності м. Кропивницького приймати активну участь у закупівлях товарів, робіт та послуг за рахунок бюджетних коштів, що оголошуються виконавчими органами Кіровоградської міської ради через систему ProZorro.

         Для отримання інформаційної підтримки надаємо контактну інформацію про координатора регіонального Центру компетенцій Prozorro в Кіровоградській області:


Європейські кошти для термомодернізації житла


Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) збільшив розмір грантів на утеплення житла за програмою «IQ energy», яка спрямована на модернізацію і утеплення житла, до 35%. При цьому максимальна сума гранту, доступна одній  фізичній особі, залишилася незмінною і становить 3000 євро. 

Під час прес-конференції Шевки Аджунер, директор ЄБРР в Україні, нагадав про цілі програми «IQ energy»: «Своїм рішенням - збільшити розмір гранту до 35% від загальної суми  кредиту - ми прагнемо не тільки допомогти жителям України утеплити і модернізувати своє житло, але і, що набагато важливіше в довгостроковій перспективі, свідомо переходити до раціонального споживання енергоресурсів через  використання сучасних енергоефективних технологій».

Компенсація буде виплачуватися протягом 3-5 тижнів після підтвердження електронної заявки. Її можна буде отримати не тільки на основне обладнання, але і на супутні товари, а також вартість монтажних робіт, якщо вони були придбані в кредит від банків-партнерів програми, разом з основним обладнанням. Договори про співпрацю за програмою «IQ energy» підписані з Райффайзен Банком Аваль, УкрСиббанком і ОТП Банком. Компенсацію можна отримати і при придбанні товарів за допомогою кредитних карт за рахунок кредитних коштів від Райффайзен Банку Аваль або ОТП Банку. 


 Правила та умови надання кредитів і грантів за Програмою фінансування енергоефективності в житловому секторі України (Програма «IQ energy»).

 


До уваги суб’єктів господарювання !


Управління економіки Кіровоградської міської ради повідомляє, що Центр бізнес-освіти в будівництві та житлово-комунальному господарстві за підтримки Громадської ради при Мінрегіоні проводять семінар на тему :
«Нове покоління норм з енергоефективності ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель».
Семінар відбудеться 21 липня 2017 року в м. Одеса, вул. Дідріхсона, буд.4 в Одеській державній академії будівництва та архітектури.
До участі в семінарі запрошуються працівники підприємств будівельної галузі, архітектори, проектанти, інженери-будівельники та науковці.
Контактна особа від Громадської ради при Мінрегіоні:
Марія Феленко, +38(067)544-11-00, gr.minregion@gmail.com
Програма, реєстраційна форма та додаткова інформація на сайті заходу: www.cbo.kiev.ua


До уваги суб'єктів малого та середнього підприємництва!Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS) оголосив відбір українських підприємств малого і середнього бізнесу для участі у  Програмі підтримки експорту до Канади U CAN EXPORT! 
 
 

Оголошено набір українських підприємств малого і середнього бізнесу для участі у Програмі підтримки експорту до Канади U CAN Export у пріоритетних секторах: ІТ-послуги; одяг; взуття; меблі; шоколад та кондитерські вироби; 
 
Програма U CAN EXPORT впроваджуватиметься проектом CUTIS у партнерстві з Офісом просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі. Вона розрахована на 3 роки та має кілька рівнів: комплексний – для обмеженої кількості компаній малого і середнього бізнесу, найбільш перспективних і готових до експорту; освітньо-консультаційний – для решти компаній у пріоритетних секторах, зацікавлених у виході на канадський ринок; інформаційний – для широкого кола компаній, що цікавляться канадським ринком. 
 
Комплексна підтримка передбачає наступні заходи: співфінансування участі підприємств у профільних виставках та інших маркетингових заходах у Канаді та США; індивідуальна консультаційна підтримка підприємств досвідченими галузевими консультантами з Канади та України з питань доступу та просування на канадському ринку; організація бізнес-зустрічей з потенційними замовниками в Канаді; організація торговельних місій до Канади та співфінансування участі підприємств у них; доступ до навчальних програм та матеріалів. 
 
Для участі у конкурсному відборі, підприємства мають відповідати наступним вимогам: бути зареєстрованим в Україні та не перебувати у процесі банкрутства або ліквідації; бути виробником одягу, взуття, меблів, шоколаду та кондитерських виробів або надавачем ІТ-послуг; мати до 500 офіційно зареєстрованих працівників; мати досвід експорту/постачання продукції до торговельних мереж (без обмежень за обсягом) aбо обсяги реалізації в Україні понад 5 млн грн. на рік; частка громадян України серед кінцевих бенефіціарних власників підприємства має бути не меншою за 50%; бути готовим до співфінансування витрат на участь у виставках, торговельних місіях, інших маркетингових заходах у Канаді чи США; володіти англійською мовою для комунікації з замовниками, партнерами, консультантами в Канаді чи США. 
 
До участі у програмі U CAN EXPORT заохочуються підприємства, власниками або керівниками яких є жінки. Заявки таких підприємств будуть розглянуті в першу чергу, оскільки проект CUTIS прагне досягнути гендерного балансу серед власників та керівників підприємствучасників програми. 
 
Компанії, що відповідають критеріям наведеним вище, та бажають взяти участь у програмі 
  
U CAN EXPORT мають заповнити заявку за посиланням: http://bit.ly/UCANexport
 
Заявки приймаються до 16 липня 2017 року! У разі прийняття рішення щодо участі у програмі U CAN EXPORT просимо повідомити відділ зовнішньоекономічної діяльності департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації за тел.: 0522 22 35 73, e-mail: invest@economika.kr-admin.gov.ua. 


«Обмін досвідом Словаччини з Україною»

З 18 по 24 червня 2017 року  група представників органів місцевої влади та державної влади України відвідали Словаччину з метою ознайомлювального візиту в рамках проекту “Building capacities for energy sector reform sharing Slovak experience with Ukraineˮ. Проект реалізовується Словацькою асоціацією зовнішньої політики (Slovak Foreign Policy Association, SFPA) у партнерстві з українським Центром глобалістики “Статегія ХХІˮ та Асоціацією “Енергоефективні міста Україниˮ за фінансової підтримки SlovakAid, USAID.

         У складі групи були представники Кіровоградської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської, Чернігівської областей: мери, заступники мерів окремих міст, керівників комунальних підприємств, особи, які відповідають за питання енергозбереження, енергоефективності у міськрадах, облдержадміністраціях.

        У разі зацікавленості, з матеріалами візиту до Словаччини можна ознайомитись за посиланнями:

прес конференція до поїздки - http://geostrategy.org.ua/ua/proekt/energoefektivnist-slovachchina-ukrajina/item/1254-post-reliz-energoefektivnist-svoyimi-ochima-v-slovachchini

прес-конференція після поїздки - http://geostrategy.org.ua/ua/komentari-ta-ocinki/item/1264-pres-konferentsiya-praktichni-prikladi-energoefektivnosti-dlya-ukrayinskih-mist-vid-slovatskih-koleg

 


ОГОЛОШЕННЯ

З метою безпечного застосування отрутохімікатів і уникнення випадків масових отруєнь бджіл, нагадуємо про дотримання п. 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» (Наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 № 9, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 12.02.2001 № 131/5322), яким передбачено наступне:

інформування власників пасік за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки;

обов’язкове зазначення часу ізоляції бджіл;

обробки проводять у період відсутності льоту бджіл або вечірні години;

не допускати обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно пп. 5.26 п. 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» (затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.12.1996

№ 382) забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно- заповідного фонду;

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.


Управління економіки Кіровоградської міської ради інформує!   

27 квітня 2017 року у м. Києві у КВЦ «Парковий» Держенергоефективності України відбулася головна подія року у сфері енергоефективності -  ІІІ Форум енергоефективного партнерства’17 «Енергетичний менеджмент: Досвід кращих»
 
Ключові теми Форуму:

 Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень.

 Енергосервіс в бюджетній сфері: повернення ЕСКО-інвестицій2016, перші заощадження у бюджеті-2017. Приріст попиту на ЕСКО-договори від влади та інвесторів.

 Енергосервіс в житловій сфері: вигоди будинків і ризики інвесторів. Необхідні передумови та потенційні бар’єри для національного поширення пілотних проектів у 2017 році.

 Сучасні інструменти підвищення енергоефективності в промисловості: енергоменеджмент та фінансові стимули і санкції. 
 
Під час Форуму між Держенергоефективності України та представниками місцевої влади відбулось підписання Меморандумів про партнерство у сфері енергоменеджменту, серед підписантів є і місто Кропивницький.  Метою співробітництва є об’єднання та координація зусиль сторін щодо здійснення низки місцевих управлінських рішень для досягнення максимально ефективного використання енергоносіїв бюджетними установами, що фінансуються з місцевих бюджетів та зниження енерговитрат, що дозволить впровадити системи енергоменеджменту на підставі системного підходу та створити належні стимули, не збільшуючи при цьому видатки з бюджету.

Інформацію, а також фото та відео матеріали, можна знайти за наступними посиланнями:  

Публікація про Форум -  http://saee.gov.ua/uk/news/1729

Підписання Меморандумів - http://saee.gov.ua/uk/news/1731

Фото та відео звіт - http://saee.gov.ua/uk/news/1740 
 
 


Управління економіки Кіровоградської міської ради інформує!

 


Управління економіки Кіровоградської міської ради інформує!

Кіровоградською міською радою прийнято рішення від 15 березня 2017 року № 852 «Про внесення змін до рішення Кіровоградської міської ради від 27 січня 2015 року № 3949 «Про встановлення розмірів ставок єдиного податку». Даним рішенням встановлено розмір ставок єдиного податку для платників першої групи у розмірі 160,00 грн та для платників другої групи 320,00 грн на місяць. Нові ставки єдиного податку діють з 01 березня 2017 року


Управління економіки інформує! Година Землі 2017

У суботу, 25 березня 2017 року о 20:30 люди по всьому світі вимкнуть світло на одну годину, Годину Землі, як символ стурбованості за майбутнє Планети та єдності у бажанні захистити природу.

Акцію підтримує Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство освіти і науки України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Година Землі була розпочата у 2007 році в Австралії з метою привернення уваги до проблеми зміни клімату та щорічно проводиться за ініціативи найбільшої та найдосвідченішої незалежної природоохоронної організації у світі – Всесвітнього фонду природи (WWF). У 2008 році ця успішна акція поширилася світом, у ній взяли участь більше 50 мільйонів людей у 35 країнах світу. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році.

Година Землі у 2016 році пройшла з безпрецедентним успіхом – приєдналися більше 7000 міст у 172 країнах по всьому світі. Серед тих, хто підтримав подію, були мери міст Париж, Гонконг, Ріо-де-Жанейро, відомі політики, діячі культури та багато інших. В Україні до кампанії долучилися більше 75 міст та містечок, у тому числі Київ, Одеса, Львів, Харків, Кіровоград, Полтава, Маріуполь та інші.

Планується поліпшити результати та розвинути цей успіх у 2017 році.

Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, цьогорічна кампанія робить наголос на необхідності та безумовній користі щоденних дій кожного громадянина, підприємства, установи, організації у сфері енергоефективності, збереження навколишнього середовища, ощадливого використання ресурсів задля подолання екологічних проблем і досягнення гармонії з природою.

Зважаючи на викладене вище, закликаємо всіх приєднатися до кампанії Година Землі та вимкнути світло 25 березня 2017 року з 20:30 до 21:30 год!


Увага! Конкурс! 

Оголошення конкурсу з відбору консультантів з питань місцевого економічного розвитку (у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Сумській, Чернігівській областях)
 
Асоціація міст України (АМУ) в рамках проекту ШАГО «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)» продовжує конкурс з метою відбору консультантів з питань місцевого економічного розвитку у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Сумській та Чернігівській областях.
 
Надання послуг здійснюватиметься на підставі цивільно-правової угоди. Послуги надаватимуться у регіональному відділенні АМУ у відповідній області, спільно з трьома іншими консультантами проекту (з правових, бюджетних питань та комунікації реформи). Консультант активно співпрацюватиме з посадовими особами органів місцевого самоврядування, в тому числі об’єднаних територіальних громад.
 
Перелік послуг, що надаватиме консультант:
- розробки стратегій розвитку територіальних громад;
- розробки планів соціально-економічнопр розвитку територіальних громад;
- підготовки проектних пропозицій (в тому числі для фінансування за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади), управління проектами;
 
Основні вимоги до кандидатів:

Кандидати, які не відповідають мінімальним вимогам, не будуть розглядатися членами Комісії.

 
Вітатиметься (додаткові переваги):
Комісія здійснюватиме відбір кандидатів на основі вищезгаданих вимог та
додаткових переваг, тому радимо підготувати резюме таким чином, щоб змістовно та
максимально повно представити свій досвід та можливості.
Зацікавлені особи можуть надіслати своє резюме українською мовою на адресу електронної пошти: ekonomika@krmr.gov.ua

До уваги суб’єктів господарювання!

Управління економіки Кіровоградської міської ради повідомляє, що 23 лютого 2017 року о 15 год. в кімн.426 Кіровоградської міської ради відбудеться обговорення проекту рішення Кіровоградської міської ради щодо встановлення ставок єдиного податку на 2017 рік. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в обговоренні. 


До уваги суб’єктів господарювання!

Управління економіки Кіровоградської міської ради повідомляє, що Міністерством економічного розвитку і торгівлі України розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року». Проект акта та пояснювальна записка до нього розміщені на головній сторінці веб-сайту Мінекономрозвитку (http://www.me.gov.ua) у розділі «Обговорення проектів документів» для громадського обговорення. Зауваження та пропозиції просимо надавати на електронні адреси (nkovalenko@me.gov.ua та nmuzychuk@me.gov.ua


Управління економіки Кіровоградської міської ради повідомляє, що

09 лютого 2017 року в рамках міського «Діалог-центру» за участю офіційного видання Державної фіскальної служби України – журнал «Вісник. Право знати все про податки і збори» відбувся семінар для суб’єктів господарювання міста на тему: «Зміни в трудовому законодавстві України в 2017 році. Закінчення подання звітності за ІУ квартал 2016 року».
В семінарі взяли участь :
Анатолій Зелінський, директор філії державного підприємства «Сервісно-видавничий центр» у Кіровоградській області;
Ганна Масловська, начальник відділу додержання законодавства про працю управління Держпраці у Кіровоградській області;
Олена Вожжова, головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Кіровоградській області;
Володимир Татаров, головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Кіровоградській області;
Наталія Івахнюк, заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування та контролю за відшкодуванням ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб головного управління ДФС у Кіровоградській області;
Інна Товтін, начальник відділу адміністрування податку на прибуток, місцевих податків, екологічного податку та рентної плати управління податків і зборів з юридичних осіб головного управління ДФС у Кіровоградській області;
Борислав Безсмолий, головний державний ревізор-інспектор сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів головного управління ДФС у Кіровоградській області.

 


Управління економіки Кіровоградської міської ради повідомляє, що

17 лютого 2017 року на базі Кіровоградської регіональної торгово- промислової палати планується проведення виставки-презентації авторської, художньої, сувенірної продукції місцевих виробників та майстрів «Сувеніри Кіровоградщини». До участі у виставці запрошуються місцеві виробники сувенірної та презентаційної продукції, вироби яких містять символіку Кіровоградщини і України та можуть бути презентовані під час проведення заходів всеукраїнського та міжнародного рівня, зокрема: вироби з паперу, кераміки, дерева, фанери, скла, тканини тощо; друкована продукція, яка містить інформацію про історію та сьогодення Кіровоградщини, її культурний та економічний потенціал. Участь у виставці безкоштовна. Заїзд та монтаж виставки розпочинається 16 лютого 2017 року. За більш детальною інформацією звертатись до: начальника відділу зовнішньоекономічної діяльності департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Адаменко Дар’ї Василівни, тел. 22-35-75 начальника відділу зовнішньоекономічних зв’язків та юридичного супроводу Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати Ратушної Олександри Миколаївни, тел. 35-18-56 


Управління економіки Кіровоградської міської ради повідомляє, що

09 лютого 2017 року, о 13.00, в кімн.426 приміщення Кіровоградської міської ради за участю офіційного видання ДФС України - журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори» та фахівців ГУ ДФС Кіровоградській області відбудеться семінар-форум для суб’єктів господарювання міста на тему: «Офіційно про податкові новації – 2017».

В ході семінару будуть висвітлені питання :

  1. Податок на доходи фізичних осіб.
  2. Єдиний соціальний внесок
  3. Податок на додану вартість
  4. Акцизний податок.
  5. Податок на прибуток
  6. Відповіді на запитання від учасників семінару

Управління економіки Кіровоградської міської ради повідомляє, що

Регіональний фонд підтримки підприємництва у Кіровоградській області оголошує конкурс бізнес - проектів суб’єктів малого та середнього підприємництва. Конкурс проводиться з 01 лютого до 30 листопада 2017 року.
Фінансова підтримка суб’єктам малого та середнього підприємництва, у тому числі з числа учасників АТО, надається:
безвідсотково на зворотній основі, терміном до 3-х років, для впровадження бізнес-проектів за принципом мікрокредитування, за умови цільового використання коштів, обов'язкового їх повернення та оформлення договорів гарантії повернення коштів;
на безповоротній основі для здешевлення кредитів, отриманих у банківських установах для впровадження бізнес-проектів, у межах повної, або часткової компенсації суми відсотків по кредиту.
До участі у конкурсі допускаються бізнес-проекти, які передбачають створення нових робочих місць та відповідають пріоритетним напрямкам регіонального розвитку, та, зокрема:
З переліком документів для участі у конкурсі та умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті "Кіровоградщина бізнесова" та в Регіональному фонді підтримки підприємництва у Кіровоградській області за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи (колишня Тімірязєва), 84, кімн. 417, 419, контактний телефон/факс: (0522) 24 08 86, (електронна адреса: rfpp@email.ua).

Управління економіки Кіровоградської міської ради повідомляє, що

26 січня 2017 року о 13.00 в кімн.426 Кіровоградської міської ради відбудеться безкоштовний семінар для суб’єктів господарювання міста за участю представників Кіровоградської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області

Питання до розгляду:

1. Зміни до Податкового кодексу України : ПДВ, податок на прибуток, рентні платежі.


Управління економіки Кіровоградської міської ради повідомляє, що

24 січня 2017 року о 10.00 в кімн.426 Кіровоградської міської ради відбудеться безкоштовний семінар для суб’єктів господарювання міста за участю громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» Кіровоградське представництво Групи компаній «Баланс», ГУ ДФС у Кіровоградській області, Управління Держпраці в Кіровоградській області, Кіровоградського обласного відділення ФСС з ТВП, Кіровоградського об’єднаного УПФ України Кіровоградської області.

Питання до розгляду:

1. Податкова реформа-2017: які зміни нас чекають в новому році, загальна характеристика основних змін.

2. Нарахування та сплата ЄСВ і ПДФО

3. ФСС з ТВП – зміни в законодавстві та звітність

4. Що змінилося у пенсійному законодавстві?

5. Закон 1774: аналіз основних положень, знайомство з новою мінімальною зарплатою.


Оголошення

Вівторок, 17 січня 2017

Управління економіки Кіровоградської міської ради просить відповідально віднестись до прибирання прилеглої території, закріпленої за промисловими підприємствами міста та іншими суб’єктами господарювання, в частині очистки та вивозу снігу, з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з порушенням життєдіяльності населення чи травмування людей.

Також, звертаємо увагу, що внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель і на великих деревах масово утворюються крижані бурульки, які створюють небезпечну ситуацію для перехожих.

Тому, просимо небезпечні місця можливого падіння бурульок огородити сигнальними стрічками та встановити попереджувальні знаки. Також, забезпечити підвищену готовність працівників та технічних засобів підприємств до виконання робіт за призначенням.

 


12 січня 2017 року в рамках міського «Діалог-центру» відбувся семінар для суб’єктів господарювання міста Кропивницького.

Четвер, 12 січня 2017 17:19

На семінарі були розглянуті питання щодо змін до Податкового кодексу України, застосування норм про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку.

В семінарі прийняли участь :


До уваги суб’єктів підприємницької діяльності!

Управління економіки Кіровоградської міської ради повідомляє, про конкурс бізнес-проектів, що оголошений Регіональним фондом підтримки підприємництва у Кіровоградській області та умови надання фінансової допомоги суб’єктам малого та середнього підприємництва для впровадження бізнес-проектів, які відповідають пріоритетним напрямкам регіонального розвитку, визначених Стратегією розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року, зокрема на :

- впровадження сучасних технологій, у першу чергу, енергозберігаючих та екологічно чистих технологій;

- створення (розширення) виробництв з переробки сільськогосподарської продукції, виробництва продовольчих товарів, підприємств з виробництва інших видів продукції, товарів і послуг;

- створення (організація) овочесховищ;

- створення (розширення видів послуг) закладів побутового обслуговування населення у сільській місцевості;

- створення нових (розширення діяльності створених) сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Всіх бажаючі суб’єкти господарювання можуть звернутися за консультацією та подати документи на розгляд до управління економіки Кіровоградської міської ради м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, буд.41, кімн.402, тел.: (0522) 36-13-35