У Кропивницькому оголосили війну амброзії

Вівторок, 23 жовтня 2018 16:57

Сьогодні, 23 жовтня, у міській раді Кропивницького відбувся круглий стіл, учасники якого обговорили аспекти розробки міської комплексної програми та шляхи боротьби з амброзією.

У роботі круглого столу, який ініціювала депутат міської ради Катерина Шамардіна, взяли участь секретар міської ради Андрій Табалов, заступник міського голови Олександр Мосін,  начальник спеціалізованої інспекції Андрій Максюта, керівник КП “Благоустрій” Віктор Луценко, керівники відділів та управлінь міської ради, начальники ЖЕО, голови районних рад та квартальних комітетів, громадськість обласного центру.

Відкриваючи засідання Олександр Мосін відзначив, що у Кропивницькому від алергії страждає значна частина населення і з кожним роком кількість хворих збільшується. За словами посадовця, щоб розпочати ефективну боротьбу з цією карантинною рослиною, необхідно, в першу чергу, розробити алгоритм дій і обстежити територію обласного центру. 

- У нас має з’явитися карта, на якій ми зможемо бачити, де локально зростає ця карантинна рослина, - пояснив Олександр Мосін. - Сьогодні тут присутні фахівці, керівники ЖЕО, голови квартальних комітетів, які. як ніхто інший, знають свою територію. Спільно у цьому питанні ми повинні визначити шлях, яким підемо далі, механізми реалізації програми боротьби з амброзією та передбачити, скільки коштів для цього треба.

У свою чергу,  керівник КП “Благоустрій” Віктор Луценко звернув увагу учасників круглого столу, на ту роботу, яку фахівці підприємства виконують для зменшення на території Кропивницького кількості амброзії полинолистої. За його словами, повністю позбутися рослини майже не можливо. Насіння, що потрапило до ґрунту, дуже живуче та з легкістю розростається. Віктор Луценко також розповів, що станом на сьогодні вже викошено 39 гектарів амброзії на території, яка знаходиться на балансі підприємства, і розповів про кілька шляхів боротьби з алергенним бур’яном.

- Нині є кілька шляхів боротьби з амброзією: агротехнологічний, хімічний та механічний, - наголосив директор комунального підприємства. - Хімічних препаратів, які б були ефективними та безпечними для здоров’я людини, ми поки не знайшли. Найефективніший на сьогодні метод - механічний, який передбачає видалення рослини разом з кореневою системою.

Під час обговорення пролунала пропозиція створити робочу групу, яка б доопрацювала програму боротьби з карантинними рослинами, враховуючи напрацювання інших регіонів України. Також було запропоновано створити на сайті міської ради інтерактивну карту, на якій громадяни самостійно зможуть відзначати місця найбільшого розростання амброзії.

- Карта повинна бути, оскільки, щоб з чимось боротись, треба знати місце розташування проблеми, - підтримав ідею Андрій Табалов. - Найбільша біда від амброзії для міста - це території, що їх взяли в оренду і занедбали. Нам необхідні сигнали від мешканців про такі ділянки. А щоб оперативніше реагувати на звернення громадян, пропоную створити групу у соціальній мережі. Тож закликаю громадських активістів взяти активну участь у цій справі. Адже всі ми зацікавлені в тому, щоб знизити агресію цієї рослини на людину.

Очільник депутатського корпусу Кропивницького також додав, що необхідно якомога більше інформувати громадськість про негативний вплив амброзії на здоров’я людини. Крім того, необхідно вирішити питання, що робити зі скошеною амброзією, адже палити її теж не можна.

У підсумку, за результатами роботи круглого столу було вирішено створити робочу групу, яка доопрацює програму боротьби з карантинними рослинами,  розмістити її на офіційному сайті міської ради та розробити алгоритм дій, який дозволить у 2019 році почати втілювати програму у життя.

Усі новини

Ми сильні, коли єдині!
Субота, 22 січня 2022 11:38