Міська комісія з надзвичайних ситуацій дозволила ДП «Кіровоградтепло» почати опалювальний сезон до похолодання нижче +8 С впродовж трьох діб

Понеділок, 29 жовтня 2018 17:21

Необхідність термінового початку опалювального сезону у Кропивницькому стала причиною позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сьогодні, 29 жовтня.

Як повідомив голова комісії, заступник міського голови Олександр Мосін, рішенням виконавчого комітету міської ради визначено температурний режим зовнішнього повітря, який дозволяє дати старт запуску котлів в обласному центрі. Це середня добова температура не вище за 8 С впродовж трьох днів поспіль. Синоптики ще не зафіксували на території Кропивницького такого похолодання, але від сьогоднішнього дня учні масово пішли в школи після закінчення осінніх канікул. Не комфортно почувають себе вихованці дитячих садочків і хворі в закладах охорони здоров’я, літні люди і діти в багатоповерхівках. Тож, щоб теплогенеруючі підприємства юридично мали право пустити в мережі тепло, необхідне спеціальне рішення комісії ПТЕБ та НС.

Під час засідання комісії керівники КП «Теплоенергетик» та ДП «Кіровоградтепло» поінформували членів комісії про технічну готовність розпочати опалювальний сезон. За інформацією директора комунального підприємства Олександра Чельника, від п’ятниці, 26 жовтня, тепло пішло до споживачів. Не обійшлося без неприємних сюрпризів від поривів мереж: в 20 багатоповерхівках батареї поки що холодні, але ремонтні бригади працюють без зупинок і ситуація стабілізується. На селищі Новому всі житлові будинки і об’єкти соціальної та культурної сфер під’єднані до сучасної економної модульної котельні. На теплопункті ще належить виконати деякі монтажні роботи, але вони будуть виконані за день, поки дозволяє погода. Старий тепловий гігант – котельня ливарного заводу цього року не розпалювала своїх вогнів. Олександр Мосін доручив керівництву КП «Теплоенергетик» забезпечити надійне зберігання законсервованого майна.

Заступник директора ДП «Кіровоградтепло» Анатолій Таран повідомив, що підприємство отримало довгоочікувані номінації на газ у кінці дня 26 жовтня. Тож розпломбовувати котельні розпочали лише сьогодні. Цим займаються три бригади, вони вже працюють на Південно-Західній котельні, на селищі Гірничому і у мікрорайоні Шкільний. Як повідомив Анатолій Таран, процедура пуску котлів затягується через необхідність виконання спеціалістами ВАТ «Кіровоградгаз» повірки приладів обліку. Представник підприємства звернув увагу, що вони зверталися до газорозподільного підприємства з пропозицією перевірити лічильники повітрям до пуску газу, але ті не пристали на таке.

У свою чергу, виконавчий директор ВАТ «Кіровоградгаз» Тетяна Клюй спростувала цю інформацію. Вона наголосила, що орендне підприємство мало б, перш за все, потурбуватися про вчасне отримання номінацій на постачання блакитного палива, тоді б не було такого поспіху. Повірку ж приладів обліку газу повітрям, за її словами, можна виконувати лише на стенді, де є спеціальне обладнання для створення необхідного тиску. Крім того, Тетяна Клюй звернула увагу членів комісії, на той факт, що ДП «Кіровоградтепло» отримало номінації не від національного газопостачальника НАК «Нафтогаз України», а від комерційного продавця. Загалом, є дозвіл на постачання 200 тисяч кубометрів газу, чого має вистачити до кінця жовтня. А до 01 листопада підприємство має знову отримати номінацію, інакше газовики змушені будуть перекрити вентиль.

- У вас обмаль часу, щоб вирішити питання з отриманням дозволу на газопостачання, - попередив керівників ДП «Кіровоградтепло» Олександр Мосін. – Очевидно, єдиним ефективним механізмом у цьому випадку є підписання угоди реструктуризації боргів минулих років. Але, якщо буде загроза зриву опалювального сезону вашим підприємством, вже 06 листопада сесія міської ради прийматиме рішення щодо повернення цілісного майнового комплексу до комунальної власності.

Міська комісія одноголосно підтримала рішення, яким дозволила розпочати опалювальний сезон 29 жовтня 2018 року. Відповідно до рішення, ВАТ «Кіровоградгаз» має відновити розподіл природного газу на 17 котелень ДП «Кіровоградтепло» сьогодні, 29 жовтня. Впродовж опалювального сезону ВАТ «Кіровоградгаз» має забезпечити безперебійний розподіл газу в обсягах, необхідних для забезпечення дотримання режимів відпуску теплової енергії всім категоріям споживачів.

З метою недопущення зриву опалювального сезону та для попередження виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня, комісія заборонила припинення та будь-яке обмеження газопостачання на котельні ДП «Кіровоградтепло»

Усі новини