Фортеця Святої Єлисавети – іміджева пам’ятка культурної спадщини міста Кропивницького

Вівторок, 20 листопада 2018 16:13

«Фортеця Святої Єлисавети – іміджева пам’ятка культурної спадщини міста Кропивницького» – такою буде тема круглого столу, що відбудеться  21 листопада у міській раді з ініціативи  управління містобудування та архітектури.

Як повідомив головний архітектор міста Вадим Мездрін, приводом для проведення круглого столу стали результати археологічних досліджень пам'ятки культурної спадщини національного значення “Земляні укріплення Єлисаветинської фортеці”, які нещодавно проводились на одній із земельних ділянок на замовлення Кіровоградської єпархії УПЦ КП та виконання протоколу наради у голови Кіровоградської обласної державної адміністрації щодо будівництва кафедрального собору УПЦ КП у  Кропивницькому.

Під час “круглого столу” буде вперше презентовано розроблену масштабну науково-проектну документацію:  паспорт і облікову картку на пам'ятку архітектури та містобудування національного значення “Земляні укріплення Єлисаветинської фортеці”, розташовану на земельній ділянці площею понад 57 га .

У засіданні “круглого столу” з презентаціями  проведеної роботи візьмуть участь:

  • БОЙКО Олексій Анатолійович - директор приватного підприємства “І-Експерт-Сервіс” з доповіддю та презентацією “Новітні технології у вивченні пам’яток культурної спадщини. Досвід роботи з виготовлення генерального плану фортеці  святої Єлисавети”.

Про автора: дипломований фотограмметрист. Керував процесом відео-фото-аерозйомки багатьох пам’яток культурної спадщини області, зокрема, й таких знакових, як  поселення-гігант трипільської культури Небелівка (2014 р.), мегалітичної споруди «Межові Камені» (2015 р.), памʼятки археології «Мельгуновський курган» (2018 р.), памʼятки архітектури національного значення «Земляні укріплення фортеці Святої Єлисавети» (2015, 2018 рр.).

  • СОБЧУК Валентин Володимирович - керівник науково-дослідницького підприємства «Археолог»  з доповіддю  «Фортеця святої Єлисавети, як потенційна іміджева пам’ятка культурної спадщини м. Кропивницького».

Про автора: Пам’яткоохоронець. В 2013 році заснував науково-дослідницьке підприємство, що комплексно займається вивченням та постановкою на державний облік усього спектру пам’яток та об’єктів культурної спадщини області. Секретар обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії і культури.

  • ТУПЧІЄНКО Микола Петрович - керівник Обласної охоронної археологічної експедиції, кандидат історичних наук, викладач  з доповіддю «Археологічні дослідження фортеці святої Єлисавети в 1994 та 2018 рр.»

Про автора: фаховий археолог. Серед багатьох досліджених ним археологічних об’єктів області в період 1988-2018 рр. значиться й фортеця Св. Єлисавети (1994 р). Саме ці дослідження дозволяють обґрунтовано розглядати фортецю Св. Єлисавети, і як пам’ятку археології.  

  • ШЛЯХОВИЙ Костянтин Васильович - почесний член Національної спілки краєзнавців України з доповіддю «Історичний аспект та нові дані у вивченні фортеці святої Єлисавети» .

Про автора: - краєзнавець. Один із співавторів концепції відродження фортеці Св. Єлисавети. як памʼятки. Автор наукових статей та розвідок, що торкаються історії міста в другій половині ХVІІІ.

Засідання “круглого столу” розпочнеться о 13.00 в кімн. №215

Усі новини