Андрій Райкович і Костянтин Яриніч поділилися спільними планами соціально-економічного розвитку Кропивницького

П'ятниця, 26 жовтня 2018 18:36

Перспективами реалізації стратегічних планів соціально-економічного розвитку Кропивницького та засадами формування міського бюджету на 2019 рік поділилися міський голова Андрій Райкович та народний депутат України Костянтин Яриніч під час спільного брифінгу сьогодні, 26 жовтня.

Одним із головних завдань, на переконання міського голови, є подальший розвиток транспортної галузі обласного центру: планується закупівля додаткових тролейбусів на підприємство «Електротранс». Надважливо також ліквідувати тупикові з точки зору організації руху громадського транспорту, мікрорайони Кропивницького: такі як Велика Балка та Стара Балашівка.

- Ми повинні «закільцювати» місто, – наголосив Андрій Райкович. – Всі райони повинні мати сполучення з центром міста. Щоб людина до роботи, школи чи дитсадка діставалася не годинами, щоб на це йшло хвилин 15.

Багато планів у міського голови і щодо реформування сфери медичного простору Кропивницького. За його інформацією, у місті продовжуватиметься започаткована практика капітальних ремонтів приміщень медичних установ. Тут необхідно відзначити і масштабний проект наступного року – відновлення хірургічного корпусу лікарні швидкої медичної допомоги. З міського бюджету для старту робіт планують виділити понад 30 мільйонів гривень. Допомоги в реалізації цієї ініціативи чекають від держави. Завдяки ініціативі народного депутата Костянтина Яриніча з державного бюджету наступного року також планується виділення 50 мільйонів гривень на добудову цього корпусу лікарні. Андрій Райкович повідомив, що Президент України Петро Порошенко попередньо також гарантував допомогу у вирішенні цього важливого для громади питання.

Наступного року продовжиться реконструкція об’єкту «Арка» по вулиці Ельворті. Його реалізацію вже почали: напередодні отримали остaточні документи, необхідні для реконструкції.

- Плани щодо розвитку міста на наступний рік амбітні, - відзначив Андрій Райкович. – Але, у той же час, ми реалісти і вміємо розрахувати необхідні для їх реалізації ресурси, у тому числі фінансові. Ми не можемо дозволити собі залізти у кредитні борги, а тому чітко визначаємо власні можливості. Велику надію при цьому покладаємо і на народних депутатів від Кропивницького. Зокрема, Костянтин Яриніч активно відстоює у Верховній Раді інтереси громади міста і завдяки його зусиллям в обласному центрі вдалося реалізувати не один проект. Від такої співпраці у виграші залишається передусім громада Кропивницького.

У свою чергу, Костянтин Яриніч поінформував журналістів про власну ініціативу щодо передбачення в державному бюджеті на наступний рік коштів у сумі 25 мільйонів гривень на реконструкцію Набережної Кропивницького.

За словами народного депутата в обласному центрі у 2019 році планується також продовження реалізації спільного з міським головою проекту «Вікна нашого міста». Вже в поточному році в чотирьох міських школах та одному дитячому садочку обласного центру встановлено понад 200 нових енергозберігаючих пластикових вікон. А наступного року утеплення шкіл і садочків продовжиться, але і розпочнеться оновлення старих вікон в під’їздах, на сходових клітинах багатоповерхівок. На це з державного бюджету планується виділити близько 1,5 мільйона гривень.

Усі новини