Реабілітація дітей

Інформація

Реабілітація дітей з інвалідністю

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 року №309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» з початку 2024 року здійснюється фінансування за напрямом «Відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю».

Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю реабілітаційним установам, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Відповідно до Порядку послуга з реабілітації здійснюється дітям з інвалідністю відповідно до індивідуальної програми реабілітації, форма якої затверджена наказом Міністерством охорони здоров’я України від 08.02.2007 року № 623.

Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один з її батьків чи її законний представник подає до місцевого органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання дитини заяву про направлення її до реабілітаційної установи за формою, затвердженою Мінсоцполітики України.

Разом із заявою подаються (із пред’явленням оригіналів) копії документів:

  • паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;
  • свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальної програми реабілітації;
  • виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ ( ф 027);
  • документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);
  • одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті громадянина України).

Днем звернення для забезпечення реабілітаційними послугами вважається дата реєстрації заяви разом з необхідними документами в журналі реєстрації заяв.

Реєстрація заяв, а також визначення черговості надання реабілітаційних послуг проводиться в порядку надходження заяв.

Першочергово реабілітаційними послугами забезпечуються відповідно до поданих заяв діти, які не були забезпечені ними в попередньому бюджетному році внаслідок відсутності бюджетних коштів або у зв’язку з довготривалою хворобою дитини.

Якщо під час перебування на обліку закінчується строк дії індивідуальної програми реабілітації, така програма підлягає перегляду.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається відповідно до індивідуальної програми реабілітації.

Гранична вартість реабілітаційних заходів на рік для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня, не може перевищувати 16 000 грн, III ступеня – 25 000 грн.

Реабілітаційні послуги можуть надаватися у стаціонарі та амбулаторно.

Послуга надається протягом бюджетного року в порядку черговості.

Перелік реабілітаційних установ постійно оновлюється та оприлюднюється на офіційному вебпорталі Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю:

https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/reabilitaciya-ditej/perelik-reabilitacijnih-ustanov

За більш детальною інформацією просимо звертатися:

  • ЦНАП «Прозорий офіс Кропивницького», вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26, робоче місце № 30 або управління соціального захисту населення Фортечного району департаменту, вул. Академіка Корольова, буд. 11, кабінет № 101 (телефон для довідок: (0522) 37 12 57)
  • ЦНАП «Прозорий офіс Кропивницького», вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26, робоче місце № 34 або управління соціального захисту населення Подільського району департаменту, вул. Архітектора Паученка, 53/39, кабінет № 19 (телефон для довідок: (0522) 24 96 60)