За спалювання сухої трави чи рослинності можна отримати покарання до 15 років позбавлення волі

Четвер, 7 квітня 2022 15:20

Управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Кропивницької міської ради нагадує мешканцям міста  про небезпеку і важкі екологічні наслідки від спалювання сухої трави!

Щороку навесні починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Це не тільки шкодить довкіллю, а й несе загрозу різним об’єктам інфраструктури, які можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття, - наголосили в управлінні.

Відповідальність, згідно з вимогами статті 55 Кодексу цивільного захисту України, забезпечення пожежної безпеки покладається на власника земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна або їх наймачів чи орендарів, якщо це обумовлено договором найму або оренди, а також на керівника суб’єкта господарювання.

Відповідно до Закону України від 03.03.2022 № 2113-IX "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану", який набув чинності 7 березня поточного року (ст. 113 Кримінального кодексу України), вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій, - карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Крім того, відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот (91800) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Згідно із Законом України від 03.02.2021 № 1187- IX "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки", на даний час суттєво збільшено штрафні санкції.

Так, за самовільне випалювання рослинності або її залишків (випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя) на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища відповідно до статті  77 КУпАП, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти (3060 грн.) до трьохсот шістдесяти (6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб-від дев’ятисот (15300 грн.) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів  природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти (6120 грн.) до семисот двадцяти (12240) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти (21420 грн.) до однієї тисячі восьмисот (30600 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища міської ради закликає жителів міста та області дотримуватися правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином  виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю!

Усі новини

Наші #МістаГероїв
Середа, 22 березня 2023 16:19