Як обрати житло по програмі єОселя?
В Україні третій місяць у тестовому режимі працює перший етап нової програми державного іпотечного кредитування «єОселя». Це новий і потрібний на теперішній час вид іпотеки, який допоможе вирішити питання з житлом для українців.
Що таке програма «єОселя»:
Від початку повномасштабної російської агресії в Україні виникла житлова криза. Більшість забудівників відновили будівництво і продовжують добудовувати квартири. Однак при всіх можливих знижках далеко не всім вони є доступні. Щоб зробити купівлю житла вигідною, Уряд розробив інструмент ефективного подолання такої кризи.
За словами експертів, програма іпотеки «єОселя» служитиме пусковим механізмом стимулювання будівництва з тривалим позитивним ефектом для економіки всієї країни. Більше людей зможуть купувати квартири, що своєю чергою буде стимулювати будівельний сектор. Як результат – повернення додому тих, хто виїхав і відновлення економіки.
Програма діє в тестовому режимі від 01 жовтня 2022 року для окремих категорій населення.
Хто може скористатися програмою «єОселя»
На даний час програма діє для чотирьох категорій населення:
- ЗСУ за контрактом, працівники сектору оборони та безпеки;
- медики;
- вчителі;
- науковці.
Для них діятиме пільгова ставка – 3% річних. Строк кредитування може складати до 20 років, а максимальна сума кредиту не може перевищувати 6 млн грн.
Вимоги до житла:
1. Тип. Квартира в багатоквартирному житловому будинку (крім державної чи комунальної форм власності) або майнові права на квартиру, що будується.
2. Площа. З розрахунку 52,5 м² на 1 особу + 21 м² на кожного наступного члена сім'ї додатково (ваш чоловік/дружина та неповнолітні діти, що проживають з вами.
3. Розташування. На території України, за винятком тимчасово окупованої території та районів бойових дій.
4. Експлуатація. Житло в обласних центрах має бути нове або здане в експлуатацію не більше ніж 10 років тому.
Вартість вашого житла не має перевищувати середню вартість спорудження житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном і помножену на такі коефіцієнти:
- для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова - х2,5
- для обласних центрів; населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 км від обласних центрів; міст із населенням понад 300 тис. осіб - х2,0
- для міст з населенням від 100 тис. до 300 тис. осіб - х1,75
- для інших населених пунктів - х1,0
Якщо вартість 1 м² або площа житла перевищує визначені умовами програми, різниця покривається за рахунок початкового внеску.