Як не потрапити в тенета торгівлі людьми: Кропивничани здобували практичні навички протидії насиллю
У Кропивницькому універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського на три дні перетворилася на місце спортивно-інтелектуальних змагань. З нагоди Європейського дня протидії торгівлі людьми тут проходив квест з безпечного працевлаштування та протидії торгівлі людьми.
Ініціатором проведення заходу стала громадська організація «Чистий аркуш». Партнерами виступили Міжнародна організація з міграції (МОМ), Національна поліція, громадські організації «Десяте квітня», «Обласний жіночий інформаційний центр» та ОУНБ імені Дмитра Чижевського. Фінансову підтримку забезпечив Офіс протидії та моніторингу торгівлі людьми Державного Департаменту США.
17 років тому Європарламент запровадив Європейський день протидії торгівлі людьми, аби привернути увагу до проблеми, інформувати суспільство про небезпеку і допомогти виявляти та боротися з сучасним рабством, зазначила на відкритті заходу представниця департаменту соцзахисту населення Кіровоградської ОВА Наталія Сімакоп.
- Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто незалежно від віку, статі, соціального статусу, місця проживання тощо, - наголосила Наталія Сімокоп.
У 2023 році понад 50 тисяч жертв було виявлено тільки в Європі. В Україні ситуація погіршилася через війну. За словами посадовиці, у Кіровоградській області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, мають полонені, які перебували на окупованих землях України та на території росії. Це шість жінок та чоловік, які потрапили в трудове рабство.
- Бібліотека Чижевського й Обласний жіночий інформаційний центр займаються просвітництвом щодо протидії торгівлі людьми ще з 1998 року, коли отримали грант від Інституту відкритого суспільства на реалізацію відповідного інформаційного проєкту. Ми вважаємо, що, якщо навіть одна людина буде поінформована і попереджена, це велика перемога, - підкреслила директорка бібліотеки Валентина Животовська.
Представниця МОМ Оксана Желанова зазначила, що квест надає можливість отримати практичні навички і певний досвід небажаних подій.
На учасників квесту чекало одинадцять станцій, на яких вони повинні були об’єднатися в команди і отримати завдання: вибрати вакансії, ознайомитись з договором, придбати речі для подорожі та інші. Крім того, потрапити в ситуації, коли відмовили в роботі, стикнулись з іншим посередником з працевлаштування, коли попросили передати невідомий пакунок тощо.
Впевнені, що отриманий у квесті досвід допоможе розвіяти хибне уявлення про те, що «зі мною таке ніколи не станеться», та зрозуміти, що проблема торгівлі людьми реальна.