Вишивана Україна: фотосесія для поранених захисників у Кропивницькому ТІЦі

Четвер, 16 травня 2024 20:58

Символічну фотосесію провели для захисників, які нині відновлюються після поранень у медзакладах Кропивницького, у Туристично-інформаційному центрі сьогодні, у День вишиванки, 16 травня.

Тут фотомитець Олександр Майоров зафіксував на світлинах покоління українців від найстарших до ще ненароджених з воїнами, які сьогодні захищають від лютого ворога не тільки їхні життя, а й майбутнє нашої держави.

Мистецьку акцію організувало управління культури Кропивницької міської ради, а до участі у фотосесії долучилися молодші учні ліцею “Максимум” та охочі дівчатка і жінки, вбрані у вишитий одяг.
Неймовірна світла і піднесена атмосфера панувала у приміщенні ТІЦу поки тривала фотосесія. У невеликій локації, як і в історії України, переплелися кольори генетичного коду нашої нації, які протягом тисячоліть наші предки вплітали в історію нашого народу: чорний — то печаль, червоний — то любов, жовтий і блакитний -то воля і незалежність.

Не випадково участь в акції разом із захисниками взяли і малі, і старші кропивничани. Адже воїни бачать заради кого вони воюють, а цивільні розуміють, кому завдячують можливістю жити, навчатися і працювати.
Для військових ця акція стала своєрідною арт-терапією.

- Це перша фотосесія в моєму житті. Дізнався, що участь разом із нами братимуть діти і одразу погодився, адже дуже люблю дітей, - розповідає 28-річний військовий з Малої Виски Віталій Кавун. - Та ще й така гарна нагода вдягнути вишиту сорочку. Коли отримав перше поранення, після одужання пішов у церкву, а там Владика Афанасій подарував мені вишиванку, щоб вона мене оберігала на передовій. Але мені шкода було брати її на фронт, приберіг до Перемоги. Зараз знову лікуюся після поранення. Сьогодні мене просто переповнюють емоції. Ця акція додає моральних сил для швидшого одужання.

Переконаний, що потрібно зберігати і передавати наступним поколінням українські традиції, і Василь Армаш.

- Мені 61 рік, утім я став на захист країни. Зараз лікуюся після поранення і дуже вдячний, що мені запропонували взяти участь у цій акції. Наше національне вбрання, як і наш борщ, - це наші традиції. Їх треба зберігати і передавати з покоління у покоління, як найдорожчий скарб. Традиції — це культура, а без культури немає народу. Пишаюся нашим вишиваним одягом, адже такого немає жоден інший народ у світі, - каже захисник.

Своїми емоціями поділилися й майбутні батьки Тетяна і Василь Костюченки зі Знам’янки. Майбутня мама із задоволенням фотографувалася із захисниками, адже своєму ще ненародженому синочку і всім українцям бажає миру.
Усі учасники фото-акції отримали незабутні і піднесені емоції. А на згадку про подію усі вони матимуть світлини.

 

Усі новини