«Відкриті сторінки душі» у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого

Понеділок, 22 березня 2021 12:39

У Кропивницькому, в літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого, у рамках проекту «Відкриті сторінки душі» відбулася зустріч з поетесою, членом Кіровоградської обласної організації НСПУ Оксаною Буяновою (Корнієнко).

Оксана Буянова народилася 29 квітня 1987 р. у Кіровограді (тепер  Кропивницький Кіровоградської області). Закінчила факультет філології та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (2009) та Київський педагогічний університет імені  Михайла Драгоманова (2014). Писати почала з 14 років. 

 Книги молодої письменниці «Мовчати про любов» (2009) та «Віра і чотири хризантеми» (2019) вже знайшли своє місце у музейному зібранні.

Свого часу презентації обох книг зацікавили читацьку аудиторію і висвітлювалися на сторінках місцевих ЗМІ. Поезія Оксани Буянової отримала схвальні відгуки як літераторів старшого покоління – очільника Кіровоградської обласної організації НСПУ Василя Бондаря, літературознавиці Антоніни Царук, так і представників молодого покоління в літературі - Василя Левицького та Надії Гармазій.

Гостя зустрічі розповідала не тільки про роботу над новою книгою, а й про те, що самостійно вивчає іспанську, німецьку, арабську та намагається перекладати поезії цими мовами. Молода письменниця займається і просвітницькою місією. Як і багато  представників її покоління, має свій блог, в якому робить огляд нових книг та ділиться з підписниками враженнями від прочитаного.

Оскільки зустріч відбулася напередодні Всесвітнього дня поезії, Оксана Буянова розповіла про одну з нових передач, присвячених 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Мова йшла і про маловідомі факти з життя відомої української письменниці  та про місця, пов’язані з її перебуванням у нашому краї.

Оксана Буянова ознайомила також з добіркою своїх віршів, які увійдуть до нової книги поезій, над якою вона працює нині. Однією з тем розмови стало і хобі літераторки – мандрівки, під враженням від яких з’являються  нотатки про подорожі Україною. Обговорили і перші вдалі кроки в жанрах літературного краєзнавства та критики. Героїня зустрічі висловила думку про розширення кордонів для спілкування з письменниками не тільки нашого краю, а й усієї України.

Поетеса з теплотою згадала і про своїх наставників. Зокрема, про літературознавця, колишнього викладача ЦДПУ імені Володимира Винниченка Василя Марка, книгу спогадів про якого нині впорядковує Антоніна Царук. Антоніна Петрівна, до речі, і надихнула Оксану Буянову на створення майбутньої книги.

У результаті зустрічі народилося чимало творчих ідей, які стануть черговим приводом для нових зустрічей у затишній Карпенковій оселі.

Усі новини