Від служби до власної справи: грантові ресурси для ветеранів у Кропивницькому
Можливості започаткування власної справи захисниками і захисницями України після повернення до цивільного життя були в центрі уваги у Кропивницькому Центрі підтримки підприємництва під час зустрічі з військовослужбовцями.
Ветерани, які повертаються додому, не мають часу на теорію. Їм потрібні конкретні інструменти. Саме з цього й почала розмову директорка Центру Анастасія Полтавчук:
- Вдячні кожному з вас. І раді сьогодні бути поруч та стати підтримкою на вашому шляху до започаткування власної справи. Ми не говоритимемо про абстрактні речі. Усе, що пропонуємо, — це рішення, які можна застосувати вже сьогодні, - відзначила очільниця ЦПП..
Центр може надати:
- Консультацію щодо реєстрації та ведення бізнесу;
- Супровід у підготовці грантових заявок (державних та міжнародних);
- Допомогу у створенні бізнес-плану.
Під час зустрічі окремо представили освітні можливості та гру «Кінцевий бенефіціар 4.5.0.», яку розробив Роман Кузюк для військових. Гра ефективно моделює шлях підприємця — від ФОП і до масштабування у ТОВ, чи АТ та допомагає військовим на практиці зрозуміти спрощену систему оподаткування.
Ветерани отримали також інформацію про місцеві програми компенсацій для підприємців, за якими можна отримати:
- Компенсацію частини витрат на започаткування бізнесу — до 50% витрат (не більше 100 000 грн).
- Компенсацію на обладнання з альтернативного енергозабезпечення — до 50% вартості (не більше 100 000 грн).
- Компенсацію за участь у виставково-ярмаркових заходах (як в Україні так і за кордоном): до 50% витрат (оренда, внески, друк), 100% транспортних витрат.
Другу частину зустрічі провела Наталія Старосадча, консультантка Кропивницької філії обласного центру зайнятості.
Вона детально розповіла про державну грантову програму «єРобота», яка передбачає безповоротну фінансову допомогу для ветеранів та членів їх сімей. Програма дозволяє започаткувати або масштабувати бізнес — з підтримкою від держави до одного мільйона гривень.
Хто може подати заявку:
- Учасники бойових дій (УБД)
- Особи з інвалідністю внаслідок війни (ОІВВ)
- Подружжя УБД або ОІВВ
- Чоловік або дружина загиблого військовослужбовця.
Якщо ви захисник чи захисниця і бажаєте займатись підприємництвом після повернення до цивільного життя, звертайтесь до за підтримкою:
Центр підтримки підприємництва +38 (066) 875 12 44
Офіс «Зроблено в Україні», Кропивницька філія (044) 244 94 93.