В Україні вимушено переміщені особи можуть скористатися комплексною послугою в Дії

Середа, 20 квітня 2022 09:52

Україні, які були вимушені покинути власні домівки в зоні бойових дій та евакуюватися в безпечніші регіони України можуть отримати в Дії статус ВПО та виплату від держави — для себе та своїх дітей за кілька кліків.

Виплати для ВПО передбачені щомісячно в розмірі 2000 грн для дорослих та 3000 грн для дітей. Допомогу можна отримати на картку єПідтримка та витратити на будь-які категорії товарів або ж зняти готівку. Щоб скористатися послугою, оновіть застосунок.

Як отримати послугу для ВПО в застосунку Дія?

  1. Зайдіть у Дію та натисніть → "Послуги" → "Отримати статус ВПО".
  2. Вкажіть своє поточне місцеперебування, підтвердьте геолокацію та натисніть "Продовжити". Геолокоція потрібна лише один раз, лише в межах комплексної послуги ВПО.
  3. Якщо маєте дитину, можете отримати статус переселенця і для неї — свідоцтво про народження підтягнеться в Дію, або ж ви можете додати його вручну. Якщо ж дітей у вас немає, натисніть "Зареєструватися без дітей".
  4. Виберіть картку єПідтримка, щоб отримувати фінансову допомогу. Раптом у вас ще немає картки єПідтримка, оформте її в одному з банків-партнерів
  5. Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту.

От і все! Довідка ВПО зʼявиться в Дії поруч з іншими цифровими документами, а кошти буде виплачено на картку єПідтримка.

Зверніть увагу! Послуга наразі доступна для українців, які раніше не мали статусу ВПО. Команда Дії працює в турборежимі, щоб усі внутрішні переселенці могли отримати довідку та грошову допомогу онлайн.

Для зручності всю потрібну інформацію щодо соціальної допомоги постраждалим від війни ми зібрали на сайті.

Стежте за Дією в соцмережах, щоб першими дізнаватися про оновлення. Будуємо цифрову державу для українців!

Послугу реалізовано Мінцифрою спільно з Міністерством соціальної політики України.

Усі новини