В Україні стартував відбір на посади фахівців із супроводу ветеранів війни за оновленими стандартами

Понеділок, 13 січня 2025 16:42

Міністерство у справах ветеранів України відкрило прийом заявок на участь у відборі на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб відповідно до оновленого професійного стандарту. 

Відбір на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб проводиться на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій України та територій, на яких ведуться активні бойові дії.

Фахівець - це перша особа, яка зустрічає ветерана чи ветеранку після повернення в громаду, а також допомагає їхнім родинам та сім’ям полеглих героїв. Забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу.

Кандидати на посаду можуть подати заяву тільки в електронній формі через вебплатформу е-Ветеран до 31 січня 2025 року за посиланням: https://eveteran.gov.ua/services/zaiava-na-uchast-u-vidbori-na-posadu-fakhivtsia-iz-suprovodu-veteraniv-viiny-ta-demobilizovanykh-osib

Фахівцем із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб можуть стати:

  • громадянин / громадянка України
  • ті, хто має рівень освіти не нижчий за бакалавра. Галузі знань: «освіта», «культура, мистецтво та гуманітарні науки», «соціальні науки, журналістика та інформація», «бізнес, адміністрування та право», «інформаційні технології», «інженерія, виробництво та будівництво», «охорона здоров’я та соціальне забезпечення», «транспорт та послуги» та «безпека та оборона»

При рівній кількості балів перевагу надаватимуть кандидатам, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисника / Захисниці України та перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни (ЄДРВВ). 

Пріоритет надаватимуть кандидатам із професійними якостями та вмінням надавати ефективні послуги. 

Фахівець із супроводу буде штатним працівником: 

  • комунальної установи або закладу;
  • комунальних некомерційних підприємств, що належить до сфери управління сільських, селищних, міських рад. 

Фахівець підпорядковується керівнику установи або закладу, де він працевлаштований. 

Графік роботи — п'ять робочих днів на тиждень. 

Заробітна плата нараховується відповідно до єдиної тарифної сітки посадових окладів. Розмір надбавки залежатиме від навантаження, якості наданих послуг та відсутності скарг і встановлюватиметься керівником установи.

Посадові обов'язки фахівця із супроводу: 

  • асистування, допомога у заповненні документів; 
  • координація та спрямування ветерана, роз’яснення та сприяння реалізації прав на пільги та послуги;
  • допомога у вирішенні складних питань на рівні громади, міста, району, області, країни;
  • здійснення постійного контролю потреб ветеранів;

По суті, фахівець є інформаційним радником для ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих Захисників і Захисниць. Він допомагає, заповнює документи, координує ветерана, спрямовує, представляє інтереси, роз’яснює права.

Послуга подання заявки на участь у відборі на посаду Фахівців із супроводу ветеранів розроблена Мінветеранів за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансування Швеції.

Усі новини