У Європейський день боротьби з торгівлею людьми: кропивничани вчилися протидіяти тяжкому злочину і допомагати його жертвам

П'ятниця, 18 жовтня 2024 19:29

Сьогодні, 18 жовтня, у рамках проведення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, на базі Кропивницького міського центру запобігання та протидії насильству відбувся круглий стіл на тему: "Отримання статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми". Захід був організований для підвищення обізнаності про проблему торгівлі людьми та об'єднання зусиль для боротьби з цим явищем.

Модерувала зустріч заступниця директора департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради Олена Костенко.

Місце проведення зустрічі було обрано недарма, як зазначила Олена Костенко, організатори обговорення хотіли ознайомити учасників круглого столу із денним центром, для них, зокрема, провели екскурсію і розповіли про послуги, що тут можна отримати.

Олена Костенко нагадала всім, хто долучився до заходу, про важливість інформування жителів громади, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, про можливі ризики потрапляння в ситуації торгівлі людьми особливо зараз, під час повномасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну.

- Багато наших громадян змушені покидати власні домівки та переїжджати до інших міст і навіть країн — це все ризики. На окупованих територіях наші співвітчизники потрапляють в полон, їх примусово вивозять на територію росії. Своєю чергою - ми,  органи влади, як перша ланка у процесі встановлення статусу постраждалої особи, зустрічаємося з людьми, з'ясовуємо ознаки торгівлі людьми, а далі спрямовуємо і допомагаємо нашим громадянам, надаємо психологічну допомогу, сприяємо в оформленні виплат тощо, - наголосила посадовиця.

Під час заходу головна спеціалістка департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОВА Наталія Сімокоп детальніше розповіла про процедуру отримання статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми, яка включає співбесіду, перевірку спільно з правоохоронними органами та подання документів до Національної соціальної сервісної служби. Статус встановлюється на два роки, а постраждалі отримують фінансову допомогу.

Аліна Воронкевич, психолог Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, поділилася інформацією щодо правил безпечного працевлаштування, підкресливши важливість довіри до офіційних джерел при пошуку роботи.

Участь у круглому столі взяли представники департаментів  соціальної політики міської ради та ОВА, управлінь молоді та спорті, з питань захисту прав дітей, психологи, працівники Центру,  а також фахівці мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.

На засіданні обговорювалися також питання ефективного інформування населення, особливо дітей та молоді, щодо небезпеки торгівлі людьми та шляхи надання допомоги постраждалим.

Усі новини