У постраждалому від вибуху газу житловому будинку у Кропивницькому тривають невідкладні аварійно-відновлювальні роботи

Вівторок, 28 березня 2023 16:29

Заступник міського голови Олександр Мосін прокоментував поточну ситуацію на місці вибуху газу в житловому будинку по вулиці Юрія Коваленка, буд. 5 корп.2.

- Будівельники уже розпочали невідкладні аварійно-відновлювальні роботи, найперше це демонтаж зруйнованих перегородок, далі - укріплення і підсилення будівельних конструкцій. Речі, які б заважали будівельникам, ми допомогли людям вивезти, - відзначив Олександр Мосін. - Продовжує працювати і проєктна організація: її висновки після виготовлення проектної документації і формування кошторису виконання ремонтних робіт, будуть винесені на розгляд комісії з ТЕБ та НС та виконавчого комітету міської ради. Аж потім можна буде говорити і  про безпосередній початок будівельно - ремонтних робіт. Скільки часу це займе сьогодні важко спрогнозувати: тут не може бути поспіху, йдеться про безпеку і здоров’я людей.

За інформацією Олександра Мосіна, зі всіх інженерних комунікацій у квартирах під’їзду залишаються відключеними газові мережі. Газовики проводять обстеження герметичності внутрішньо будинкових газових мереж і стан димо-вентиляційних каналів, і тільки після цієї перевірки газопостачання  відновлять.

Наразі відселено мешканців чотирьох квартир: від запропонованих варіантів тимчасового проживання у готелі “Турист” чи соціальному гуртожитку люди відмовились, вони перебувають у родичів.

Продовжує працювати і штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яку комісія з ТЕБ та НС класифікувала як надзвичайну ситуацію техногенного характеру об’єктового рівня.

- Виконавчі органи міської ради опрацьовують заяви від постраждалих мешканців будинку і  готують відповідний порядок надання їм матеріальної допомоги, - відзначив Олександр Мосін. – До штабу вже звернулася 71 особа.

Контроль за виконанням робіт з ліквідації наслідків газового вибуху  здійснює безпосередньо Олександр Мосін, от і сьогодні, 28 березня,  він  особисто перевірив хід та якість аварійних робіт безпосередньо на об’єкті. 

Усі новини