У Кропивницькому визначили 16 перехресть, на яких світлофорні об’єкти працюватимуть в автономному режимі при відключенні електроенергії
Стабільна робота світлофорів на території Кропивницького є важливим інструментом організації безпечного руху транспортними магістралями обласного центру. Унаслідок масованих обстрілів російськими агресорами об’єктів енергетики, енергопостачання міст України має суттєві обмеження у постачанні електроенергії до об’єктів критичної інфраструктури, у тому числі і до світлофорних об’єктів.
Зважаючи на важливість вирішення питання забезпечення безперебійної роботи світлофорів на дорогах з інтенсивним рухом транспорту, комунальне підприємство «Міськсвітло» отримало під час апаратної наради 21 травня завдання назвати пріоритетні світлофорні об’єкти у Кропивницькому, які необхідно забезпечити автономними джерелами живлення.
За інформацією директора КП «Міськсвітло» Дмитра Тотка, вже визначено 16 перехресть на території обласного центру, де необхідно першочергово зробити роботу світлофорів автономною. Це:
- просп. Університетський — вул. Юрія Коваленка;
- вул. Героїв рятувальників — вул. Євгена Тельнова;
- вул. Євгена Тельнова - Соборна — Вокзальна;
- вул. Вокзальна — вул. Габдрахманова;
- вул. Вокзальна — вул. Івана Олінського;
- вул. Євгена Чикалена — вул. Кавалерійска;
- вул. Шевченка — вул. Велика Перспективна;
- вул. Велика Перспективна — вул Преображенська;
- вул. Велика Перспективна - просп. Європейський;
- просп. Європейський - вул. Кропивницького;
- вул. Кропивницького — вул. Гоголя;
- вул. Кропивницького — вул. Покровська;
- вул. Кропивницького — вул. Преображенська;
- вул. Кропивницького — вул.Шевченка;
- вул. Юрія Коваленка — вул. Незалежності;
- вул. Яновського — вул. Академіка Тамма.
- Ми отримали і пропозиції на придбання джерел безперебійного живлення для світлофорів, - повідомив Дмитро Тоток. – Вартість автономізації одного світлофорного об'єкта становить 150 тисяч гривень. Автономне живлення для усіх шістнадцяти обійдеться в 2,208 мільйона гривень.
Пропозиції муніципальних енергетиків надані до профільного головного управління житлово-комунального господарства міської ради, спеціалісти якого мають їх опрацювати і підготувати необхідні проекти рішень виконавчого комітету і міської ради.