У Кропивницькому штрафуватимуть порушників законодавства про охорону культурної спадщини

Середа, 28 листопада 2018 17:31

Сьогодні, 28 листопада, виконавчий комітет міської ради Кропивницького затвердив Порядок оформлення документів щодо застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про охорону культурної спадщини.

Як повідомив начальник управління містобудування та архітектури міської ради  Вадим Мездрін, затверджений Порядок визначає процедуру застосування фінансових санкцій  за порушення чинного законодавства України про охорону культурної спадщини до власників, користувачів, балансоутримувачів, орендарів, суборендарів тощо об’єктів, пам’яток культурної спадщини або уповноважених ними органів на території Кропивницького.

- Такий порядок вже затверджений у Києві, Львові та Чернівцях і підтвердив свою ефективність, - відзначив Вадим Мездрін. – Ініціативу нашого управління щодо розробки такого документу у Кропивницькому підтримав секретар міської ради Андрій Табалов.

Відповідно до затвердженого порядку, юридичні особи, які є власником або уповноважені ними органи чи замовники робіт, підлягають накладенню фінансових санкцій у наступних випадках:

- за проведення будь-яких незаконних робіт, що можуть завдати або завдали шкоди пам’ятці, її території, археологічній території під охороною, охоронним зонам, історичним ареалам населених місць, – у розмірі від тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам’яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, умисне доведення їх до стану руйнації – у розмірі від тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- за неподання, несвоєчасне подання або подання явно недостовірної інформації про виявлені у процесі земляних, будівельних, шляхових, меліоративних та будь-яких інших робіт об’єкти культурної спадщини – у розмірі від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- за ухилення власника пам’ятки або уповноваженого ним органу від підписання охоронного договору або за порушення ним режиму використання пам’ятки – у розмірі від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушник повинен буде сплатити встановлену у Постанові суму фінансової санкції не пізніше п'ятнадцяти днів з дня винесення Постанови.

Кошти, одержані у вигляді стягнень, передбачених у статті 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини», зараховуються до спеціального фонду міського бюджету. У разі несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін з дня винесення Постанови, Постанова направляється на виконання органам виконавчої служби.

- Звертаю увагу усіх керівників підприємств, установ та організації, чиї приміщення розміщені в пам’ятках культурної спадщини на необхідність безумовного дотримання всіх норм законодавства України про охорону таких об’єктів, - наголосив під час засідання виконкому міський голова Андрій Райкович. – І уважно перечитайте і вивчіть пункти цього Порядку. Попереджаю, механізмів для незастосування штрафних санкція для порушників у Кропивницькому не буде!

Усі новини