У Кропивницькій міській раді затвердили порядок розміщення тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності

Середа, 27 жовтня 2021 10:05

Виконавчий комітет Кропивницької міської ради затвердив  Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території  Кропивницької міської територіальної громади"

Прийняте рішеня є регуляторним актом, підготовлене департаментом з питань економічного розвитку спільно з управлінням містобудування та архітектури, управлінням земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, інспекцією з благоустрою.

- Положення розроблене із урахуванням положень чинного законодавства України і має на меті запровадження єдиної процедури розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, - відзначила начальник управління економіки Тетяна Ломова. - Положенням, визначається порядок реалізації права суб'єктів підприємницької діяльності на встановлення чи розміщення таких тимчасових споруд на території міської територіальної громади.

За інформацією Тетяни Ломової, підприємці Кропивницького матимуть  можливість реалізувати таке право різними шляхами.

Це може бути відновлення управлінням містобудування та архітектури видачі паспортів прив'язки на тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності, або запровадження укладання договорів на право користування місцем для розташування тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, сторонами якого будуть департамент з питань економічного розвитку міської ради та суб'єкти підприємницької діяльності.

Оплата за право користування місцем для розташування тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності буде визначатися за формулою, визначеною Положенням і виходячи із середньої вартості одного квадратного метра земель у Кропивницькому. На сьогоднішній день – це 445,92 грн./рік, що зафіксовано Технічною документацією з нормативної грошової оцінки земель міста Кропивницького.

- Тобто, після прийняття даного рішення підставою для розміщення тимчасових споруд буде наявність паспорту прив’язки та договору на право користування місцем для розташування тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, в разі якщо земельна ділянка не передана у власність чи оренду, - підкреслила Тетяна Ломова. – Розрахунково, суб’єкт підприємницької діяльності за тимчасову споруду в 20 м2 буде сплачувати 8,9 тисяч гривень  за рік, або 742 гривень на місяць.

Забезпечення впровадження та дотримання вимог Положення покладається на управління містобудування та архітектури, управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, департамент з питань економічного розвитку, інспекцію з благоустрою.

- Прийняте рішення має забезпечити наведення порядку на території міста з розміщенням підприємцями тимчасових споруд, дозволить прибрати незаконно встановлені павільйони без належно оформлених документів, - звернув увагу членів виконкому  заступник міського голови Олександр Мосін.

У свою чергу міський голова Андрій Райкович попередив відповідальних керівників виконавчих органів про недопущення додаткового тиску на підприємців, які працюють в законному полі.

- У цього рішення є дві сторони, - наголосив міський голова. – Одна – це формування дохідної частини бюджету, над чим ми, безумовно, маємо наполегливо щоденно працювати, бо від цього залежить і можливість реалізації багатьох програм соціально-економічного розвитку обласного центру. Інша – створення належних умов роботи малого бізнесу на території міста та недопущення будь-якого перешкоджання діяльності підприємців. Якщо ми виводимо із мертвих, сірих зон бізнес, який працює без оподаткування – це правильно, але неприпустимо створювати додаткові на вантаження на малих підприємців – це неприпустимо, їм сьогодні і без того важко.

Усі новини

Довідка про доходи — тепер в "Дії"
Понеділок, 15 серпня 2022 11:05