"Цінуючи минуле – будуємо майбутнє": у Кропивницькому відкрилася ювілейна виставка художньої школи імені Олександра Осмьоркіна
Напередодні 132-ї річниці від дня народження Олександра Осмьоркіна художня школа, яка носить ім’я живописця і педагога, традиційно влаштувала вернісаж в меморіальному музеї митця в рамках арт-проєкту «Галерея дитячого мистецтва». Цьогорічна виставка з символічною назвою «Цінуючи минуле – будуємо майбутнє» особлива, адже присвячена 65-річному ювілею школи, яка розпочала свою діяльність восени 1959 року. За цей час чимало її випускників стали відомими митцями, але й той, хто не став художником, а обрав іншу професію, назавжди зберіг любов до творчості та захоплення мистецтвом.
На виставці, яка є ретроспективною, експонується майже тридцять творчих доробків учнів різних вікових категорій, виконаних у 1970-х – 2010-х роках під керівництвом викладачів у художніх техніках – олівець, акварель, гуаш, ліногравюра. Основу експозиції виставки складають краєвиди нашого міста, яке в той час мало назву Кіровоград. Чимало представлених малюнків відтворюють будівлі, що є окрасою архітектурного ансамблю історичного центру міста, споруджені за проєктами талановитого зодчого Якова Паученка (1866–1914), в будинку якого розміщується музей його племінника художника Олександра Осмьоркіна (1892-1953) і де зараз навчаються учні художньої школи. Адже музей в умовах воєнного стану став справжнім арт-укриттям для учнів та викладачів школи – вже другий рік у виставкових залах проводяться заняття навчальних класів школи, юні художники та їх наставники навіть під час повітряної тривоги мають змогу продовжувати оволодівати знаннями з образотворчого мистецтва в підвальному приміщенні, визначеному місцем укриття.
Ініціатором презентації виставки учнівських робіт з архіву художньої школи є її директорка Ганна Тимофієнко, до речі, випускниця цього навчального закладу.
- Разом з художньо-меморіальним музеєм Олександра Осмьоркіна художня школа, яка носить ім’я митця, реалізує важливі завдання з популяризації образотворчого мистецтва та дитячої творчості в нашому місті. Представлені доробки учнів-випускників школи минулих років нікого не залишать байдужим. Учнівські роботи відтворюють історичне середовище рідного міста тих часів, коли вони навчалися у художній школі. На малюнках відображено яким бачили наші діти місто протягом десятків років, як змінювалося його обличчя. Відвідувачі виставки матимуть унікальну можливість здійснити своєрідну подорож у часі – образно перенестися в кінець ХХ – початок ХХІ століть та зрозуміти, що тільки шануючи своє минуле, оберігаючи його від руйнації, можна будувати майбутнє, прикрашаючи рідне місто новими архітектурними будовами, - зазначила Ганна Тимофієнко на відкритті виставки.
З вітальним словом на вернісажі виступили викладачі школи – професійні художники, лауреати обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «декоративно-прикладне мистецтво» Лариса Кулініч, яка теж є випускницею школи, та Олександр Кривко, а також представниця молодих педагогів Поліна Одуд. А ось провідна наукова співробітниця музею Ольга Краснопольська розповіла цікаву історію про те, як вона прийшла навчатися в художню школу і яку важливу роль відіграло це у виборі її професії художниці.
Отримали учні та викладачі школи в цей день і подарунки – від колективу музею квіти та вітальний лист, а від Людмили Френчко книгу «Віктор Френчко. Портрет скульптора», яку вона написала разом зі своєю донькою Юлією Пономаренко.
Нинішні учні художньої школи зацікавлено оглянули експоновані на виставці малюнки та розійшлися по музейних залах, де за мольбертами продовжили навчатися образотворчому мистецтву, сподіваючись на те, що і їх кращі роботи зберігатимуться в архіві школи та презентуватимуться в майбутньому на виставках.