Студенство Кропивницького – проти дискримінації в українському суспільстві

П'ятниця, 30 листопада 2018 11:47

«Права людини - в дії» під таким гаслом у четвер, 29 листопада, відбулась панельна дискусія, організована управлінням молоді та спорту міської ради Кропивницького, головним територіальним управлінням юстиції в області та громадською організацією «Team Europe Кропивницький» для студентського активу обласного центру в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Під час дискусії молодь Кропивницького обговорювала питання дискримінації в українському суспільстві, її види та шляхи виникнення. Зі студентами спілкувалась Ольга Гріднєва, експертка «Team Europe Кропивницький».

- Про те, що дискримінація в Україні є досить поширеною проблемою свідчать численні дослідження. Дискримінація не завжди «говорить» відкрито, але переваги чи обмеження, пов'язані із певними особливостями людини (вік, стать, етнічна чи расова приналежність) існують роками. Чи знаєте ви, коли вас дискримінують? - запитувала Ольга Гріднєва у  молоді. Під час діалогу на основі життєвих прикладів студенти обговорювали різноманітні види дискримінації.

З молоддю міста також спілкувалися Олег Потьомкін, заступник начальника головного територіального управління юстиції в області та Оксана Білоброва, начальник відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в області, старший лейтенант поліції. Говорили про механізм захисту українських громадян від дискримінації, а особливо розповсюдженого його різновиду - булінгу.

- Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між підлітками та молоддю, що за відсутності реагування може перерости в насильство. Тому надзвичайно важливим є небайдужість оточуючих, налагодження комунікації в молодіжному середовищі, - наголосила у своєму виступі Оксана Білоброва.

Виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб молоді люди усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу, зазначив Олег Потьомкін.

По завершенню дискусії студенти отримали інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися про види булінгу та підказки, як діяти в ситуації, якщо хто-небудь став свідком цькування дітей.

Усі новини