Стратегія – 2030 в дії: на часі створення у Кропивницькому Центру розвитку стартапів та інновацій

П'ятниця, 18 квітня 2025 14:21

Робоча зустріч заступника міського голови Михайла Бєжана з представниками вищих навчальних закладів щодо створення Центру розвитку стартапів та інновацій відбулася у Кропивницькому центрі підтримки підприємництва під керівництвом.

Ідея створення такого центру виникла під час розробки Стратегії розвитку Кропивницької міської територіальної громади на період до 2030 року та Плану заходів з її реалізації.

Ініціював подання проєкту виконуючий обов’язки ректора Української державної льотної академії, доктор технічних наук, професор Сергій Неділько.

У заході взяли участь ключові представники освітніх установ та організацій: виконуючий обов’язки  ректора Льотної академії Національного авіаційного університету Сергій Неділько, помічник ректора Льотної академії із загальних питань та інноваційного розвитку Роман Рабдєв, заступниця декана економічного факультету Центральноукраїнського національного технічного університету Ольга В'юник, завідувач кафедри менеджменту та підприємництва Центральноукраїнського державного університету ім. Володимира Винниченка Олександр Левченко, доцент кафедри маркетингу, менеджменту та економіки Економіко-технологічного інституту ім. Роберта Ельворті Олександр Тертиця, доцентка кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Херсонського державного аграрно-економічного університету Наталія Середа, директорка департаменту з питань економічного розвитку Кропивницької міської ради Тетяна Ломова.

- Наша громада має значний потенціал для розвитку інновацій. Створення "Центру розвитку стартапів та інновацій" стане платформою для підтримки молоді, просування їхніх ідей, реалізації сміливих проєктів та залучення інвестицій. Ми маємо об’єднати зусилля освітніх, наукових і громадських установ, щоб забезпечити активну підтримку стартапів та стимулювати економічний розвиток  громади, - наголосив на важливості  даного проєкту Михайло Бєжан.

Сергій Неділько повідомив, що вже існує технологічний парк Flight City 4.0, котрий діє на базі Льотної академії. Необхідно розпочати створення розгалуженої мережі стартап-інкубаторів на місцевому   рівні. Цей проєкт є важливим для просування ідей молоді, який  спонукатиме молодь, яка навчається в місті, залишатися в ньому, а не мігрувати в  інші регіони та за кордон.

- Розвиток сучасного суспільства неможливий без інтеграції ІТ-технологій в усі сфери діяльності, - вважає Олександр Тертиця. - Створення кластеру ІТ-технологій у рамках Центру   дозволить консолідувати найкращі ідеї, сприяти їх реалізації та залучати молоді таланти для роботи над інноваційними проєктами. У студентів нашого інституту вже є успішний досвід просування ІТ-стартапів  за межами нашої країни.

Олександр Левченко, у свою чергу, підкреслив важливість роботи з молодшим поколінням.

 - Ми маємо залучити школярів до діяльності Центру. Їхній потенціал і креативність не слід недооцінювати. Це надасть їм розвивати інноваційне мислення ще з раннього віку, - зазначив науковець.

Підсумовуючи зустріч  Тетяна Ломова зазначила, що нам потрібно розуміти з чого починати створення Центру, мати чітку покрокову схему впровадження проєкту,  і закликала вищі навчальні заклади до співпраці по розробці дорожньої карти.

- Об'єднавшись, ми зможемо забезпечити комплексний підхід до створення Центру, що дозволить інтегрувати різноманітний досвід і знання для спільного результату, - наголосила Тетяна Ломова.

Усі новини