Спецінспекція міської ради Кропивницького у 2019 році склала 1116 протоколів на порушників правил благоустрою

Понеділок, 5 серпня 2019 17:50

Робота спеціалізованої інспекції впродовж січня - липня 2019 року стала однією з головних тем апаратної наради у міській раді Кропивницького сьогодні, 05 серпня.

За сім місяців поточного року спеціалізована інспекція міської ради Кропивницького здійснювала контроль за дотриманням суб’єктами господарювання та мешканцями обласного центру чинного законодавства України у сфері дотримання правил благоустрою міста. Як повідомив начальник спецінспекції Андрій Максюта, одночасно здійснювалася профілактика правопорушень, проведення рейдів, перевірок, обстежень територій і об’єктів міста щодо стану їх благоустрою та додержання підприємствами, установами, організаціями і громадянами законодавства у сфері благоустрою. Інспекція зупиняла роботи, що проводилися самовільно і порушували стан благоустрою міста, опрацьовувала звернення громадян, підприємств, установ, організацій, у тому числі об’єднань громадян, фізичних осіб-підприємців, депутатські звернення та запити і тримала на постійному контролі питання відновлення об’єктів благоустрою після виконання земляних, ремонтних та інших робіт.

- Протягом січня-липня 2019 року спеціалізованою інспекцією складено 1116 протоколів про адміністративні правопорушення за дії, передбачені статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з яких адміністративною комісією при виконавчому комітеті міської ради було розглянуто 608 протоколів, адміністративною комісією при виконавчому комітеті Фортечної районної ради - 315 протоколів та адміністративною комісією при виконавчому комітеті Подільської районної ради - 193 протоколи, - відзначив Андрій Максюта. - Крім того, видано 1405 попереджень, після яких недоліки з благоустрою та санітарного стану були усунуті.

За інформацією керівника спецінспекції, найпоширенішими порушеннями Правил благоустрою міста, зафіксованими у звітному періоді стали:

  • Здійснення торгівлі у невстановлених місцях без відповідних дозвільних документів на території міста.
  • Несвоєчасне очищення від снігу та наледнів, непосипання протиожеледним матеріалом прилеглих та закріплених територій до підприємств, установ та організацій усіх форм власності.
  • Захаращення прилеглих територій, територій загального користування різними конструкціями, механізмами, будівельним сміттям та матеріалами тощо.
  • Проведення земляних робіт без письмового повідомлення спеціалізованої інспекції та невиконання благоустрою після їх завершення.
  • Несвоєчасний покіс трави, бур’янів та карантинних рослин.
  • Неналежний санітарний стан прилеглих та закріплених територій.
  • Розклеювання рекламної продукції у невстановлених для цього місцях та незаконне розміщення рекламних засобів на об’єктах благоустрою, неналежний санітарно-технічний стан елементів зовнішньої реклами.
  • Спалювання сміття, опалого листя, сухостою, будівельних, побутових відходів, відходів виробництва тощо.
  • Виливання брудної рідини, рідких біологічних нечистот у невстановлені для цього місця, а також вивезення, викидання і звалювання побутового, будівельного сміття, будь-яких відходів в місця загального користування, що призвело до влаштування звалищ.
  • Знесення та механічні пошкодження зелених насаджень.

- Серед інших виявлених та задокументованих правопорушень, варто відзначити резонансні порушення, - звернув увагу Андрій Максюта. Це - припинення і задокументовання спалювання відходів виробництва та небезпечних відходів, реагування на виявлене хімічне забруднення комунальної території на вулиці Кільцевій, виявлення незаконних земляних робіт у лісомасиві на Завадівці з крадіжкою труб каналізації, виявлення і задокументовання незаконного знесення дерев у Лісопарковій зоні міста, виявлення та припинення роботи незаконного приватного сміттєзвалища у кручі та на березі річки Сугоклея по провулку Глінки, виявлення причин смороду, через який тиждень страждало все місто, задокументування виливання каналізаційних нечистот поблизу Далекосхідного кладовища порушником — власником приватної автоцистерни, а за сумісництвом — оператором головної насосної каналізаційної станції Кропивницького ВКГ, якого інспекція вже “ловила” за аналогічним порушенням у Дендропарку, проведення рейду за моєю ініціативою на “стихійці” по вулиці Вокзальній із закупівлею молочної продукції та передачею її на лабораторне дослідження, в результаті якого у двох пробах молока виявлено бактеріологічне забруднення.

За результатами відпрацювань та реагування спецінспекції балансоутримувачі мереж за звітний період накрили кришками люків 680 колодязів. Після приписів і протоколів було проведено відновлення твердого покриття на більш як 200 об’єктах, де тимчасово порушувався благоустрій. Це аварійні, планові роботи і пов’язані з ними розкопки.

На думку Андрія Максюти, наразі у Кропивницькому найбільш проблемними є об’єкти, де проводило розкопки колишнє теплогенеруюче підприємство «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», наприклад по вулиці Космонавта Попова.

Усі новини