Щоб новорічна ялинка не зіпсувала святковий настрій

Субота, 21 грудня 2019 10:47

Кропивницький поступово наповнюється атмосферою зимових свят: незабаром і дорослі і малеча радо зустрічатимуть  Новий рік і Різдво. Заклади освіти, культури, охорони здоров’я, офіси та оселі кропивничан  прикрасять новорічні ялинки - неодмінний атрибут свята.

Однак, при недотриманні елементарних вимог правил пожежної безпеки, лісові красуні можуть, замість створення  позитивних емоцій, зіпсувати святковий настрій. У зв’язку з цим управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради  Кропивницького  нагадує головні вимоги правил пожежної безпеки під час підготовки і святкування Новорічних та Різдвяних свят.

Під час організації та проведення заходів, пов’язаних із Новорічними святами, слід, насамперед, дотримуватись однієї важливої умови: якщо у святкуванні беруть участь понад 50 осіб, потрібно використовувати приміщення із не менш, як  двома евакуаційними виходами, які не мають на вікнах глухих ґрат і розташовані не вище другого поверху в будівлях з перекриттями з горючих матеріалів.

Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов'язані ретельно оглянути приміщення щодо дотримання належного протипожежного стану і переконатись у повній їх готовності:  забезпеченості потрібною кількістю первинних засобів пожежогасіння, справності засобів зв'язку, пожежної автоматики і сигналізації, належному стані шляхів евакуації з приміщень та будівель.

Керівники підприємств, установ та організацій несуть персональну відповідальність за пожежну безпеку ввірених їм об’єктів.

Не дозволяється: заповнення приміщень людьми понад установлену норму; зменшення ширини проходів між рядами; установка в проходах додаткових крісел, стільців, тощо; повне відключення під час спектаклів або вистав світла; використання віконниць для затемнення; проведення вогневих та інших пожежонебезпечних робіт, а також включення в програму (сценарій) номерів (вистав) з використанням вогневих ефектів.

Під час проведення Новорічних свят:

  • ялинка повинна встановлюватися на стійкій  основі;
  • за відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення, тощо) святкування Новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
  • ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
  • ілюмінація повинна бути виконана з додержанням правил улаштування електроустановок; у разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В.;
  • при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) вона повинна бути терміново вимкнена;
  • не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, що не просочені вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягати дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів (вати, паперу, марлі використовувати бенгальських вогні, свічки та інші джерела відкритого вогню, електроподовжувачі, дроти яких незахищені від наступання на них  та ін.).                        

Отже, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні Новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат. Але суворе їх дотримання дозволить не затьмарити веселе Новорічне свято, уникнути всіляких неприємностей, пов’язаних із пожежею.

Особливу небезпеку виникненню пожежі та травмуванню людей становить використання піротехнічних засобів. Тому, ми також звертаємось до батьків із проханням не дозволяти дітям пустощів з піротехнічними виробами.  

Після закінчення заходів відповідальним працівникам адміністрації радимо ретельно перевірити приміщення на предмет вимкнення електроприладів та усунення інших можливих джерел небезпеки.

Усі новини