Рух без бар’єрів: у Кропивницькій міській раді опрацювали проєктні пропозиції першого етапу безбар’єрного маршруту
Хід розробки флагманського проєкту «Рух без бар’єрів» зі створення безбар'єрного простору у Кропивницькому перевірив заступник міського голови Олександр Мосін.
Під час робочої наради департамент містобудування та земельних ресурсів міської ради презентував проєктні пропозиції першого етапу безбар`єрного маршруту обласного центру з нанесенням його елементів на картографічну основу.
Загалом маршрут включає в себе організований транспортно-пішохідний шлях з об'єктами фізичного оточення, незалежно від форми власності: комунальної, державної, приватної тощо, у тому числі житлові будинки. Він складається із чотирьох етапів загальною протяжністю 11,430 км.
Учасники наради приділили увагу реалізації першого етапу, який передбачає створення безбар’єрності на маршруті: КНП Центральна міська лікарня (неврологічне відділення) - дитяча міська поліклініка – КНП Центральна міська поліклініка №3 – Центр підтримки ветеранів-ЦНАП, загальною протяжністю – 1,5 км.
Попередньо фахівці департаменту містобудування та земельних ресурсів пооб’єктно обстежили маршрут на відповідність державним будівельним нормам щодо інклюзивності будівель і споруд та промоніторили вісім об’єктів соціальної інфраструктури, 16 об’єктів вулично-дорожної мережі, 5 об’єктів транспортної інфраструктури (зупинок), по 10 багатоповерхових житлових будинків комунальної власності і багатоповерхових житлових будинків приватно - спільно -часткової власності.
Фахівці департаменту також провели аудит об’єктів усіх форм власності, що знаходяться уздовж напрямку безбар’єрного маршруту на рівень безбар’єрності, та опрацювали з власниками об’єктів необхідність врахування вимог безбар’єрності за усіма напрямками.
Спеціалісти відділу безбар’єрного простору та культурної спадщини департаменту містобудування та земельних ресурсів разом із управлінням торгівлі та побутового обслуговування населення департаменту з питань економічного розвитку провели також моніторингове обстеження щодо доступності маломобільних груп населення до закладів торгівлі, ресторанного господарства та закладів сфери побутового обслуговування на цьому етапі.
Моніторинг охопив всі об’єкти бізнесу, а їх 87, що знаходяться уздовж напрямку безбар’єрного маршруту. Орендарям надали роз’яснення щодо облаштування приміщень для забезпечення доступності маломобільним людям та запросили до співпраці і укладення Меморандуму із Кропивницькою міською громадою.
Олександр Мосін наголосив під час наради на важливості дотримання чіткого план-графіка приведення до вимог безбар’єрності всіх об’єктів, у тому числі дорожньо-транспортної мережі, у рамках реалізації першої черги маршруту та визначення джерела фінансування запланованих заходів та робіт.
За інформацією Головного управління житлово-комунального господарства міської ради, визначені об’єкти транспортно-пішохідного напрямку безбар'єрного маршруту першого етапу та об'єкти, які планується завершити до кінця 2025 року, а також перелік робіт, які мають бути виконані на об’єктах у рамках маршруту за всіма напрямками безбар’єрності.
Відповідно до Комплексної програми розвитку житлово-комунального господарства та безпеки дорожнього руху в місті Кропивницькому на 2021-2025 роки, на капітальний ремонт тротуарів (з виготовленням проєктно-кошторисної документації) передбачено кошти в сумі 4,5 мільйона гривень, а на поточний ремонт тротуарів (з виготовленням проєктно-кошторисної документації) передбачено кошти в сумі 1,8 мільйона гривень.
На даний час потреба в коштах для фінансування першого етапу облаштування дорожньо-транспортної мережі першої черги "КНП Центральна міська лікарня (неврологічне відділення) - дитяча міська поліклініка - КНП Центральна міська поліклініка № 3 - Центр підтримки ветеранів-ЦНАП": вул. Шевченка (від перехрестя вул. В. Перспективна і вул. Шевченка і до перехрестя вул. Шевченка і вул. Кропивницького); вул. Архітектора Паученка, (від перехрестя Пашутінська до вул. Велика Перспективна); вул. Театральна (від перехрестя вул. В. Перспективна і до Кіровоградської військової адміністрації); житлові будинки комунальної власності по вул. Велика Перспективна (зупинка «вулиця Шевченка» до перехрестя вулиць В. Перспективна і Театральна) складає близько 60 мільйонів гривень.