Реформи у сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад в Україні
Сьогодні, 27 липня, у приміщенні обласної філармонії в Кропивницькому відбувся інформаційний семінар для представників територіальних громад області на тему: “Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад”.
У роботі семінару взяв участь заступник міського голови Олександр Грабенко, державний експерт Експертної групи енергозбереження у сфері житлово-комунального господарства Директорату енергоефективності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Артур Обідник та консультант німецької фірми GIZ, яка підтримує Україну у сфері енергоефективності, Ірина Гудзь, а також представники міських рад та їх виконавчих органів з інших міст області.
У своєму вступному слові Олександр Грабенко наголосив, що питання підвищення енергоефективності, пошук нових можливостей для розвитку у цьому напрямку є пріоритетними завданнями міської ради Кропивницького. Профільний заступник очільника міста зазначив, що одним із перших заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності, впроваджених міською владою, стало приєднання обласного центру до Угоди Мерів — Європейської ініціативи, яка має на меті об’єднати зусилля місцевих муніципалітетів задля вжиття заходів з енергозбереження та спільної боротьби з глобальним потеплінням. В рамках даної ініціативи містом було розроблено свій власний план дій до 2020 року. Як приклад, Олександр Грабенко навів вже реалізований проект USAID “Муніципальна реформа в Україні”. На сьогодні в рамках даного проекту за рахунок міжнародної технічної допомоги місто отримало 19 енергоаудитів, з них: 10 будівель бюджетних установ і 9 будівель ОСББ, а також 31 енергосканування бюджетних установ.
Також посадовець поінформував про те, що в місті було запроваджено систему енергетичного менеджменту, основним інструментом якої є програмний продукт “Енергоплан”, який дозволяє проводити в бюджетних установах щоденний моніторинг усіх видів енергоресурсів, що споживаються.
Олександр Грабенко відзначив, що важливе місце в забезпеченні реалізації політики енергоефективності та енергозбереження посідає інформаційна діяльність і популяризація відповідних заходів. Міською владою запроваджено щорічне проведення Днів Енергії, “Години Землі”, спеціалізованих семінарів, виставок, форумів. За словами заступника міського голови, особлива увага надається проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед жителів міста щодо впровадження енергозберігаючих заходів в рамках державної програми “Теплі кредити”, на сьогодні таких оформлено 3 250 на загальну суму 66, 37 мільйони гривень.
- Міська рада не стоїть на місці і продовжує свою діяльність у напрямку вдосконалення ефективної роботи з підвищення енергоефективності та енергозбереження в усіх сферах життєдіяльності міста, - наголосив Олександр Грабенко. - Ми готові до співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Такою є стратегія міського голови та депутатського корпусу.
Заступник міського голови також поділився планами міської влади на майбутнє. За його словами, наразі у стані впровадження знаходиться проект щодо модернізації зовнішнього освітлення міста та термомодернізації будівлі однієї із загальноосвітніх шкіл. Також Олександр Грабенко повідомив, що вже є певні напрацювання з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо реалізації проекту “Модернізація громадського транспорту”. Проект передбачає придбання 30 тролейбусів, будівництво 12,5 км. нових ліній та підстанцій, що дозволить суттєво зменшити викиди СО2.