Підвищення роздрібних цін понад 5% на товари істотної соціальної значимості має декларуватися
В Україні діє державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значимість та на товари протиепідемічного призначення.
Як повідомили в департаменті з питань економічного розвитку Кропивницької міської ради, постановою Кабінету Міністрів України запроваджено державне регулювання шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх підвищення на 5 і більше відсотків.
- Цією постановою затверджено переліки товарів, зміна цін на які підлягає декларуванню, у тому числі продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, лікарських засобів, антисептиків та дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту, відзначила директор департаменту Ніна Рахуба.
Окремо Кабінет Міністрів України запровадив граничний рівень торговельної надбавки не вище 10% на деякі продукти харчування:
- хліб житньо-пшеничний;
- батон;
- крупу гречану;
- цукор-пісок;
- борошно пшеничне вищого ґатунку;
- макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого ґатунку);
- молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці);
- олію соняшникову;
- яйця курячі категорії С1;
- птицю (тушку курячу);
- масло вершкове з жирністю 72,5%.
Отже, якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація товарів, які мають істотну соціальну значущість або відносяться до товарів протиепідемічного призначення, та планується збільшення роздрібної ціни на 5 і більше відсотків проти роздрібної ціни на момент набрання чинності Постановою, виникатиме обов’язок декларування зміни цін. У подальшому необхідно декларувати зміну роздрібної ціни у разі підвищення її на 5 і більше відсотків проти вже задекларованої роздрібної ціни. Реалізація товарів за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Задекларувати зміну цін на товари можна безкоштовно через за стосунок Дія.