«Молодіжна палітра»: у Кропивницькому визначили переможців дитячого мистецького конкурсу

Четвер, 1 червня 2023 13:41

Сьогодні, 01 червня, в Міжнародний день захисту дітей, художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна традиційно оголошує переможців щорічного художнього конкурсу імені Леоніда Бондаря «Молодіжна палітра».

Конкурс започаткований музеєм у 2016 році за підтримки управління культури і туризму Кропивницького міської ради у співорганізаторстві з обласною організацією Національної спілки художників України. Його номінації охоплюють категорії творчої молоді різного ступеню мистецької підготовленості – від вихованців шкільних гуртків і приватних артстудій до учнів художніх шкіл та студентів вищих навчальних закладів.

- Метою конкурсу перш за все є виховання патріотизму підростаючого покоління, любові до рідного міста і країни, а також популяризація образотворчого мистецтва як одного з дієвих засобів розвитку української культури, - відзначила директорка музею Віта Чернова. - Нині у кожного з нас свій фронт, у юних художників він мистецький.

«Ті, кого ми любимо: Герої сучасної України» — тема конкурсу у  2023 році. А сам конкурс присвячується 85-річчю з дня народження відомого художника і педагога, заслуженого працівника культури України Леоніда Бондаря, який понад двадцять років працював директором дитячої художньої школи імені Олександра Осмьоркіна.

Цьогоріч конкурс проводився за наступними видами образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура, декоративне мистецтво. На розгляд оргкомітету надійшли 146 творчих робіт учнів художньої школи імені Олександра Осмьоркіна, дитячої школи мистецтв, гуртків та студій образотворчого та декоративного мистецтва ліцеїв імені Тараса Шевченка, Природничих наук, «Максимум», «Муніципальний колегіум» та «Лінгвістичний», «Подільської гімназії», НВО «Мрія», Альтернативної школи «КрОк».

До участі в конкурсі долучилися студенти Центральноукраїнського державного університету імені В. Винниченка, Кропивницького будівельного фахового коледжу та Кропивницького коледжу «Університет сучасних знань». Свої малюнки також надали учні Михайлівського ліцею Олександрівської селищної ради та Соколівського ліцею Кропивницького району, художнього класу Таращанської дитячої музичної школи Київської області та вихованці арт-студій «Креатив» і «Sketch» Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості з міста Краматорська. Серед учасників конкурсу — діти внутрішньо переміщених осіб із Соледара, Мелітополя, а також тих, хто з початком повномасштабного вторгнення був змушений виїхати за кордон і нині мешкає в Польщі, Нідерландах та інших країнах.

До складу журі увійшли голова Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України Андрій Хворост, начальник управління культури і туризму Кропивницької міської ради Анна Назарець, доцент кафедри мистецької освіти факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного університету імені  В. Винниченка Олена Кириченко та художниці Наталія Корнілова і Людмила Демиденко.

Переможцями стали 48 учасників, художні твори яких нагороджені дипломами у відповідних вікових категоріях в трьох номінаціях. 64 учасника отримали подяки та відзнаки.

 

Конкурс проводився в електронному форматі, переглянути роботи учасників можна за посиланням http://osmerkinmuseum.kr.ua/apub/2023p_u.html

Усі новини

Сарана — реальна небезпека
Середа, 17 липня 2024 16:17