«Місія Сергія Колесникова» у Кропивницькому: віртуальна виставка до 75-річчя поета в музеї Карпенка-Карого
Сьогодні, 02 травня, виповнилося 75 років від дня народження відомого поета, члена Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, громадського діяча Сергія Вікторовича Колесникова.
До ювілею нашого краянина літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого підготував віртуальну виставку «Місія Сергія Колесникова».
Майбутній письменник народився 1949 року в селі Кам’яний Брід Ульяновського (нині Благовіщенського) району Кіровоградської області.
Після закінчення Кіровоградського медичного училища працював фельдшером на «швидкій допомозі», в інших медичних закладах, служив в армії, закінчив філософський факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка, працював на кіровоградських підприємствах «Радій» та «Друкмаш», асистентом кафедри філософії Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування, в університеті розвитку людини «Україна», займався підприємницькою і громадською діяльністю.
У червні-серпні 1986 року Сергій Колесников брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ініціював створення організації «Союз Чорнобиль» у Кіровоградській області, став першим її очільником.
Друкуватися почав з 1970 року. Його вірші з’являлися на сторінках газет «Кіровоградська правда», «Молодий комунар», «Літературна Україна», «Вісник Чорнобиля», в журналі «Перець».
Поезії Сергія Колесникова представлені у багатьох колективних збірниках: «Ми, переможені Чорнобилем», «П’яте колесо», «20х20. Письменники сучасної Кіровоградщини» та інших. Він – автор книг пародій «Шлях у генії» (1994), «Поет на груші» (1995), поетичних збірок «Весни обірване суцвіття» (1995), «Кам’яний Брід» (1998), «Галопом по хайвеях» (у співавторстві з Анатолієм Кримським, 2011). Остання книга Колесникова – документальна повість «Відрядження до пекла» (2016) здобула лауреатство обласної літературної премії імені Євгена Маланюка у номінації «Проза (у тому числі драматичні твори і переклади)» за 2016 рік.
Перебування в Чорнобилі не минулося даром для нашого земляка. 18 грудня 2017 року він пішов у засвіти.
У віртуальній експозиції на сайті музею оприлюднені численні фото, що висвітлюють участь Сергія Колесникова у творчих заходах обласної письменницької організації, літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого. Також представлені збірки письменника з автографами, нагороди, особисті документи, подаровані Сергієм Вікторовичем музею.
Виставка «Місія Сергія Колесникова» – данина пам’яті колоритній, неординарній, талановитій і мужній людині.
Запрошуємо до перегляду за посиланням: