Мешканці багатоповерхівок у Кропивницькому мають знати плани ремонтів житла і вчасно сплачувати за отримані послуги

Понеділок, 17 лютого 2020 14:13

Усі керівники ЖЕО Кропивницького повинні мати реальний план поточних ремонтів житлового фонду міста, а мешканці багатоповерхівок з таким планом мають бути ознайомлені. На цьому наголосив міський голова  Андрій Райкович під час апаратної наради сьогодні, 17 лютого.

Очільник міста поставив чітке завдання усім керівникам ЖЕО, що виконують сьогодні роль управляючих компаній,  обстежити весь житловий фонд і підготувати план його поточних ремонтів. І обов’язково ознайомити з цим планом усіх мешканців.

Кілька днів група журналістів ранкової програми одного з центральних телеканалів України тестувала Кропивницький. Гості зі столиці зауважили, що в обласному центрі, порівняно з іншими містами, чисто, красива архітектура, є сучасний транспорт, низка відремонтованих доріг. Але і негатив знайшли.

- На території, наприклад, ЖЕО №3 та ЖЕО №4 не вистачає елементарного порядку. Ви приймаєте людей, а де їм присісти, коли шикуються черги? Купіть в коридори стільці. До вас же пенсіонери приходять, мами з дітками! Повторюю вам не вперше: ви вже не ЖЕКи, ви конкурентні управляючі компанії, - відзначив Андрій Райкович. – І вивіски замінити буде недостатньо. Тому починайте дбати про рівень послуг, про комунікації з вашими мешканцями. Про реальне виконання всіх послуг, які ви задекларували в тарифах.

Андрій Райкович висловив обурення тим фактом, що у складову тарифу ЖЕО включені премії своєму керівництву. Це, на думку міського голови неприпустимо. А у мешканців будинків 10 і 11 по вулиці Великій Перспективній, що в ЖЕО №2  інший клопіт - їм в тариф за квартплату включили послугу на прибирання снігу.

- Схаменіться, який сніг у поточному році ви прибирали?! Навіщо ви злите людей?! Чому вони повинні йти до міської ради, щоб ви засипали їм ями на в'їзді у двори?!

Міський голова поставив завдання керівникам ЖЕО негайно провести збори мешканців і поінформувати їх про структуру тарифу і плани робіт по кожному житловому будинку. На зборах же необхідно також оголосити, хто і скільки винен за комунальні послуги.

Мешканці міста, на думку очільника міста теж мають проявляти більшу активність і зацікавленість у вирішенні питань управління власним майном. Саме жителі мають визначити для себе – яким чином вже у найближчі роки буде здійснюватися подача тепла до їхніх помешкань, прийняти рішення на загальних зборах про залучення пільгових кредитів на тепломодернізацію всього будинку, подбати про благоустрій загальних зон у багатоповерхівках і благоустрій прибудинкових територій, як це роблять мешканці приватного сектору. Крім того, це важливо – знати план робіт на своєму будинку, здійснювати колективний громадський контроль за його виконанням з боку управляючих компаній і вчасно сплачувати кошти за надані послуги.

Усі новини