Меморандум про співпрацю: у Кропивницькому влада і бізнес об’єднують зусилля для створення безбар’єрного простору

П'ятниця, 16 травня 2025 16:38

Кропивницький – одне з 15 пілотних міст України, що впроваджує сучасні стандарти доступності міського простору.

На першому важливому етапі — у місті визначено маршрут першої черги, який стане основою безбар’єрного простору. Попереду — ще багато: проєктування, будівництво, перевірка. Це не швидко. Але точно — необхідно. Проєкт враховує потреби широкого кола людей і робить місто комфортнішим для кожного.

Створення безбар'єрного середовища – це спільна відповідальність влади, громади та бізнесу.

Робота над «Безбар’єрним маршрутом міста Кропивницького» – це тривалий процес, що включає аудит, проєктування, будівництво та перевірку і міська влада чітко розуміє, що без допомоги і підключення підприємців до облаштування своїх закладів засобами безбар’єрності, маршрут буде не ефективний, тому запросили до діалогу власників ресторанного бізнесу, які мають літні майданчики на вулицях Театральній, Архітектора Паученка і Великій Перспективній та знаходяться на шляху першої черги проєкту.

Перша робоча зустріч відбулася у Кропивницькій міській раді сьогодні, 16 травня. Із  сімома рестораторами, які облаштовуватимуть безперешкодний доступ до своїх закладів, зустрілися секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка,  голова громадської організації “Об’єднання родин осіб з інвалідністю “Серце матері” Людмила Шукрута та керівники профільних виконавчих органів міської ради. Розмова видалася інформативною і  емоційною, оскільки всі її учасники розуміли важливість реалізації проєкту для жителів міста і суспільства в цілому.

- Проєкт безбар’єрності, який реалізовується в рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської, не лише інфраструктурний — він покликаний змінити філософію міського простору, забезпечивши повагу до гідності кожного мешканця. Його головна мета — створити зручний, безпечний та доступний маршрут у центральній частині міста для ветеранів, людей з інвалідністю, батьків із візочками, людей похилого віку, туристів та всіх маломобільних груп населення. Реалізація цього проєкту відкриє ширші можливості для залучення більшої кількості відвідувачів до ваших закладів, - відзначив у розмові з рестораторами Олег Колюка. - Облаштування маршруту безбар’єрності не можливе без співпраці з бізнесом. Має бути баланс інтересів — влада, бізнес, громада. Тільки так ми зможемо забезпечити людям з інвалідністю вільний доступ до усіх послуг, які вони мають право отримувати, тільки так ми можемо забезпечити, щоб увесь Кропивницький став безбар’єрним.

Робити безбар’єрність не для “галочки”, а з урахуванням потреб людей із інвалідністю попросила представників бізнесу представниця громадської організації “Об’єднання родин осіб з інвалідністю “Серце матері” Олена Ковальова і зазначила, що таких людей після війни буде дуже багато.

- Не робіть для нас без нас, ми вам підкажемо, як треба облаштувати доступність без формалізму, - додала представникам бізнесу голова цієї громадської організації Людмила Шукрута.

Далі директор департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради  — головний архітектор міста Роман Лунгол презентував учасникам зустрічі першу чергу проєкту безбар’єрного маршруту у Кропивницькому, протяжністю 1,5 кілометра, відзначивши, що перш за все для його реалізації буде здійснено ремонт вулично-шляхової мережі з тротуарною частиною. Для цього вже провели технічний аналіз, фізичний огляд усіх об’єктів на маршруті, а таких є 85, зробили візуалізацію облаштування доступності до них. Деякі об’єкти, такі як банки, аптеки, медичні заклади, об’єкти комунальної власності уже врахували певні умови безбар’єрності, об’єкти бізнесу мають ще долучитися до її реалізації.

Багато запитань і зауважень прозвучало від представників бізнесу, на що Олег Колюка відповів: в усіх питаннях треба шукати компроміс.

- Сьогодні ми говоримо про партнерство і закликаємо з розумінням поставитися до облаштування безбар’єрності. Міська влада зобов’язується облаштувати вулично-дорожню мережу, тротуари, перехрестя, об’єкти комунальної власності. Ми розуміємо, що на бізнес лягає важкий тягар, аби облаштувати доступ до своїх майданчиків, але ми готові вам надати фахову допомогу, - наголосив посадовець і додав: “місточком” між бізнесом і владою у реалізації технічних задач цього проєкту є “розумне пристосування”.

Начальниця управління торгівлі і побутового обслуговування населення Алла Козлова пояснила, якими мають бути літні майданчики у закладах громадського харчування за вимогами проєкту безбар’єрності, деталізувала технічні моменти.

- До реалізації проєкту маршруту безбар’єрності долучаться також люди з інвалідністю, у нас працює рада безбар’єрності, щоб це було не на папері формально зроблено, а максимально зручно для них. Перша черга проєкту має бути реалізована до кінця року, до реалізації інших черг приступимо у наступному році. Чинне законодавство передбачає вимоги дотримання безбар’єрності. Ми ж закликаємо до партнерства і розуміння важливості реалізації цього проєкту, - наголосив Олег Колюка.

Результатом зустрічі з рестораторами стало підписання меморандуму про співпрацю у сфері реалізації першої черги флагманського проєкту “Безбар’єрний маршрут міста Кропивницького”. За об’єднання зусиль бізнесу і влади для  реалізації проєкту першими висловилися власники п’ятьох закладів ресторанного бізнесу: “DVA Coffee”, “Сідрерія”, “Львіські круасани”, “Ресторація Кропивницьких” та “Варенична”.

#БезбарєрністьКропивницький

 

Усі новини

Сказ: що варто знати і як уберегтися
Понеділок, 19 травня 2025 12:00