Майбутні містобудівники Кропивницького

Середа, 5 липня 2017 10:36

Нещодавно в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна презентовано надзвичайно цікаву виставку - «Дипломні та курсові проекти студентів Кіровоградського будівельного коледжу зі спеціальності «архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр» до Дня архітектури України». Державний вищий навчальний заклад І-ІІ рівнів акредитації «Кіровоградський будівельний коледж» є одним з найстаріших навчальних закладів Кіровоградської області, який був заснований як технікум на базі художньої школи постановою міської ради у 1930 році для забезпечення будівництва регіону керівниками середньої ланки. Технікум спочатку розміщувався в трьохповерховому будинку на розі вулиць Леніна (нині Дворцова) та Калініна (нині Шульгиних), який під час війни був зруйнований, і навчання з 1944 року проводилося в приміщенні на розі вулиць Леніна (нині Дворцова) та Театральної (нині Нейгауза). Для розвитку навчально-матеріальної бази у 1968 році було збудовано навчальні корпуси по вул. Уфимська, 6 (нині площа Дружби Народів, 2). А в 2007 році навчальний заклад був перейменований із технікуму на коледж.

В коледжі ведеться підготовка фахівців з таких спеціальностей: «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Монтаж та обслуговування устаткування і систем газопостачання», «Монтаж і обслуговування теплотехнічного устаткування і систем теплопостачання», «Організація виробництва», а з 2009 року «Архітектурне проектування і внутрішній інтер’єр» та «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів».

Студенти коледжу щорічно беруть участь у престижних фахових конкурсах, посідаючи призові місця, чимало випускників продовжують навчання в Центральноукраїнському національному технічному університеті, Одеській державній академії архітектури та будівництва, національних університетах будівництва та архітектури в Києві та Харкові, інших вищих навчальних закладах.

Необхідно зазначити, що активною є творча співпраця студентів і викладачів коледжу з художньо-меморіальним музеєм О.О.Осмьоркіна. Так, студенти, які навчаються за спеціальністю «архітектурне проектування і внутрішній інтер’єр», постійно беруть участь в різноманітних мистецьких заходах музею – тематичних художніх виставках-конкурсах патріотичного плакату «За Незалежність України!» до Дня Незалежності України (2015) та «Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря до Міжнародного дня захисту дітей (2016, 2017), просвітницькому проекті «Мистецтвознавчі читання до дня народження О.О.Осмьоркіна» (2014-2016). А в 2012 році в музеї презентувалася виставка студентів коледжу, експозицію якої складали понад 50 творчих робіт з малюнку, живопису, композиції.

На нинішній виставці, присвяченій Дню архітектури України, який відзначається 1 липня, експонуються дипломні проекти випускників коледжу 2017 року зі спеціальності «архітектурне проектування і внутрішній інтер’єр» - Любові Федотової, Миколи Голинського, Ірини Іванової, Ольги Леонової, Анастасії Чернової, Ростислава Руденока та курсові проекти-макети Ганни Бурлаки і Вікторії Лещенко, підготовлені під керівництвом досвідчених викладачів членів Національної Спілки архітекторів України Олександра Постолатія, Людмили Харламової та Тетяни Пенязь, які професійно передають студентам

знання з архітектурного проектування, планування та забудови міст, архітектурних деталей та обладнання інтер’єрів, історії архітектури.

Символічним є і той факт, що презентація виставки відбувалася під час урочистостей з нагоди вручення обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка. Тож, всі присутні, а серед них більшість були саме архітектори, з задоволенням ознайомилися з представленою експозицією. Досить високо оцінили рівень підготовки молодих фахівців в галузі містобудування голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко і начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Кіровоградської обласної державної адміністрації Вікторія Кулікова, яка була присутня на захисті цих дипломних проектів. Слова подяки звучали і на адресу директора Кіровоградського будівельного коледжу Олександра Тарана та завідувача архітектурним відділенням цього навчального закладу Олександри Ковтун, яким, до речі, під час урочистостей були вручені Грамоти.

Приємним сюрпризом для всіх було й те, що студенти особисто презентували свої архітектурні проекти, підготувавши в якості ілюстрацій яскраві відеоролики. «Драматичний театр», «Центр дитячого мистецтва», «Виставковий комплекс», «Готельно-ресторанний комплекс», багатоквартирні та індивідуальні житлові будинки – ось що пропонують спорудити в місті Кропивницькому молоді архітектори, проекти яких вражають не лише професіоналізмом виконання, а й креативністю в реалізації ідеї створення самобутнього архітектурного середовища міста степового краю з особливою історією забудови і діяльності зодчих різних епох.

Чернова Віта, директор

художньо-меморіального

музею О.О.Осмьоркіна

Усі новини