Комунальний транспорт Кропивницького у 2019-му році перевіз понад 30 мільйонів пасажирів - пільговиків.

Вівторок, 11 лютого 2020 15:39

У міській раді Кропивницького триває звітна сесія за результатами виконання бюджетних програм у 2019 році. Сьогодні, 11 лютого, звіт перед громадою тримали заступник міського голови Олександр Вергун, начальник управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради Віктор Житник, начальник головного управління житлово- комунального господарства Тетяна Савченко та начальник управління комунальної власності Олег Колюка.

- У 2019 році місту вдалося реалізувати низку масштабних проєктів із розвитку таких важливих для громади сфер, як комунальний транспорт, житлово-комунальне господарство і управління комунальної власності, - відзначив Олександр Вергун. – Кропивничани мають знати, як і куди використовувалися бюджетні кошти і наскільки це було зроблено ефективно. Тож я сподіваюся, що засоби масової інформації донесуть цю інформацію за адресою.

Управління розвитку транспорту і зв’язку міської ради виступало розпорядником коштів за вісьмома бюджетними програмами.

За інформацією начальника управління Віктора Житника, на забезпечення виконання повноважень у сфері розвитку транспорту та зв’язку у Кропивницькому за бюджетною програмою «Керівництво і управління у сфері транспорту та зв’язку» було передбачено 2, 293 мільйона гривень.

По бюджетному коду «Надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку» минулого року було використано 23 500 гривень. Програма передбачає реалізацію заходу з надання пільг з послуг зв’язку особам з інвалідністю І та ІІ груп по зору. Пільги з послуг зв’язку у розмірі 50 % від абонентської плати за користування квартирними телефонами отримали 67 кропивничан за період січень-грудень 2019 року.

Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян були здійснені для організації регулярних спеціальних перевезень до садово-городніх товариств та пільгових категорій громадян міським пасажирським автомобільним транспортом.

За інформацією Віктор Житника, на розрахунки з підприємствами автомобільного транспорту за пільговий проїзд до садово-городніх товариств було використано 627 154,0 грн. Забезпечено перевезення пасажирів усіх пільгових категорій на автобусних маршрутах спеціальних регулярних рейсів до 28 садово-городніх товариств. Перевезення здійснювалося з 10 квітня по 20 жовтня 2019 року підприємствами.

На пільгові перевезення міським пасажирським транспортом у бюджеті міста передбачили 50, 3 мільйона гривень. Автобусна маршрутна мережа Кропивницького представлена 10 маршрутами які обслуговуються 26 одиницями транспорту.

- За період із січня по листопад 2019 року автобуси перевезли понад три мільйона пасажирів, які сплачували за проїзд, а пільговиків - понад 13 мільйонів, - повідомив Віктор Житник. – Комунальному підприємству відшкодовано кошти в сумі 47, 59 мільйонів грн. За рахунок не повного фінансування утворилася заборгованість перед підприємством в розмірі 2,715 тисяч грн.

Мережа електротранспорту в Кропивницькому налічує 7 тролейбусних маршрутів. Їх обслуговують 32 тролейбуси. У 2019-му розпочав роботу новий маршрут – №7. Тролейбуси з автономним ходом курсують від вулиці Генерала Жадова до Лелеківки.

- На відшкодування компенсаційних виплат за пільгове перевезення електротранспортом в бюджеті міста Кропивницького передбачено 40, 176 тисяч грн, - наголосив Віктор Житник. - Із січня по листопад 2019 року комунальні тролейбуси перевезли майже 5 мільйонів платних пасажирів і  близько 19 мільйонів громадян пільгових категорій. КП «Електротранс» відшкодовано кошти в сумі 37,38 млн. грн. За рахунок не повного фінансування утворилася заборгованість перед підприємством 2, 800 мільйонів гривень, що вплинуло на відсоток виконання заходу.

Також впродовж 2019 року управління транспорту та зв’язку забезпечило пільгові перевезення окремих категорій пасажирів залізничним транспортом. На виконання цього заходу з міського бюджету пішло 594.3 тисячі гривень.

Бюджетна програма «Утримання та розвиток автотранспорту» передбачає реалізацію забезпечення стабільної роботи комунального підприємства, своєчасної виплати заробітної плати працівникам та інших видатків, що забезпечують належну та безперебійну роботу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом у звичайному режимі руху. У бюджеті міста Кропивницького для цього було  передбачено 9 мільйонів гривень. Заборгованість станом на 01.01.2020 р із заробітної плати, податків та зборів відсутня.

Крім того, в рамках бюджетної програми було забезпечено перевезення осіб з інвалідністю транспортом «соціальне таксі» Для виконання транспортних послуг особам з інвалідністю, переважно на візках, придбали у комунальну власність два легкових автомобілі Renault DOKKER. Автомобілі обладнані підйомниками та спеціальними кріпленнями. Такий транспорт з березня 2019 року здійснює перевезення осіб з обмеженими фізичними вадами, як «соціальне таксі». Послугами «соціального таксі» за 2019 рік скористалися 778 пасажирів, загальний обсяг кілометражу за період березень – грудень складає 12,6 тис. км.

Транспортні послуги надаються особам з інвалідністю для відвідування підприємств, установ, організацій різної форми власності та підпорядкування, банківських, соціальних, медичних установ, протезно-ортопедичних підприємств, органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади. На реалізацію заходу з бюджету міста Кропивницького передбачені видатки в розмірі 80 000,0 грн

Комунальне підприємство забезпечило також перевезення дітей з інвалідністю спеціалізованим автотранспортом. Такі перевезення були профінансовані з міського бюджету на суму 450 000,0 грн. Послугами спеціалізованого автобусу «АTAMAN» скористалися 64 дитини, які перебувають на обліку комунального закладу «Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю». За 2019 року виконано 1008 рейсів - 100% запланованих.

Бюджетна програма «Утримання та розвиток наземного електротранспорту» направлена на забезпечення стабільної роботи комунального підприємства КП «Електротранс», своєчасної виплати заробітної плати працівникам та інших видатків, що забезпечують належну та безперебійну роботу з перевезення пасажирів міським електротранспортом. Видатки за рік за цією програмою складають  44, 278 млн. грн.

- Заборгованість із заробітної плати, податків та зборів станом на 01.01.2020 рік відсутня, - відзначив Віктор Житник. – Це свідчить про високий рівень ефективності виконання бюджетної програми.

Видатки по спеціальному фонду за бюджетною класифікацією «Інші заходи у сфері зв’язку, телекомунікації та інформатики» були спрямовані на створення оптимальних умов для задоволення інформаційних потреб управління з використанням електронних інформаційних ресурсів та сучасних комп’ютерних технологій.

За кошти міського бюджету було придбано комп’ютерну та оргтехніку: комп’ютер в комплекті з програмним забезпеченням, монітор та багатофункціональний пристрій на загальну суму 35 754,0 грн.

Усі новини