Історична архітектура в акварелях Анатолія Кравченка представлена в музеї Осмьоркіна

Вівторок, 16 березня 2021 08:59

Художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна на власному офіційному вебсайті презентує цікаву віртуальну тематичну виставку «Історична архітектура в акварелях народного художника України Анатолія Кравченка. За мотивами перекидних календарів “Джерела пам’яті”». Експозиція присвячена 65-річчю з дня народження відомого українського митця.

Одеський акварелист Анатолій Кравченко добре знаний в Кропивницькому, неодноразово експонував свої персональні виставки акварелей в галереї «Єлисаветград». Брав участь у всеукраїнських художніх пленерах в нашому місті: «Художній пленер – 2017», присвячений 125-річчю з дня народження Олександра Осмьоркіна, та під час Національного фестивалю «Кропивницький» в 2018 році. Презентував свої графічні доробки в музеї Олександра Осмьоркіна на виставці творів Анатолія та Галини Кравченків «Акварельна Україна: Одеса - Кропивницький» в рамках музейного мистецького проєкту «В майстерні художника» до Дня художника в 2019 році. Подружжя Кравченків зробили щедрий мистецький подарунок музею – передали до його збірки всі авторські твори, що експонувалися на виставці, а їх майже півсотні. Серед них чимало пейзажів Анатолія Кравченко з архітектурними перлинами історичного центру нашого степового міста.

- Мистецтво для мене - це спосіб життя, я живу мистецтвом, переживаю мистецтвом, тішуся мистецтвом, - зазначає визнаний майстер акварелі Анатолій Кравченко у вступній статті до каталогу виставки «Акварельна Україна: Одеса - Кропивницький.

В тому ж 2019 році художник, за поданням музею, став лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція». Є серед нагород митця і медаль Національної Спілки художників України «Лауреат премії імені Тетяни Яблонської».

Анатолій Кравченко народився 13 березня 1956 року на Житомирщині. Закінчив Одеське державне художнє училище ім. М.Б.Грекова в 1975 році та Український поліграфічний інститут ім. І.Федорова, нині Українська академія друкарства, у Львові в 1991 році за спеціальністю «графіка». Його дипломним проєктом був «Перекидний календар “Джерела пам’яті”», який презентував 13 станкових акварельних аркушів з визначними архітектурними пам’ятками України. Надрукував календар популярний у Львові фотомистецький часопис «Світло й Тінь».

- Анатолій Кравченко працює не лише в техніці акварелі. Він займається живописом, монументальним живописом та книжковою графікою. Улюблений його жанр – пейзаж, - відзначила директорка музею Віта Чернова. -  В 1994-2012 роках він брав участь у реставрації настінних розписів театру опери та балету, філармонії та визначних культових споруд  в Одесі. Є активним учасником всеукраїнських та міжнародних художніх виставок та пленерів, в т.ч. в рамках Міжнародного фестивалю акварелі в Фабріано, Італія. Має численні персональні виставки в Україні та за кордоном. Твори зберігаються в зібраннях провідних українських художніх музеїв та приватних колекціях багатьох країн.

На підготовленій музеєм нинішній виставці представлено унікальні перекидні настінні ілюстровані календарі на 1993 рік: «“Джерела пам’яті”. Акварельні роботи Кравченка Анатолія Григоровича» та «Акварелі Анатолія Кравченка», передані автором до фондів музею. Презентовані репродукції пейзажних композицій вражають космічною безмежністю природного простору та образами історичної пам’яті, яку зберігають архітектурні перлини минулих віків. Оригінально доповнюють виставку фотокартки народного художника України Анатолія Кравченка під час пленерів в нашому місті та мистецьких подій в музеї Олександра Осмьоркіна.

З експозицією можна ознайомитись на музейному вебсайті у розділі «Вибрані виставки» http://osmerkinmuseum.kr.ua/ex/avt171_u.html

Усі новини