Ірина Панченко: в Кропивницькому створені всі умови для проведення вакцинальної кампанії
Ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію в Кропивницькому і в цілому по Україні продовжує прогресивно погіршуватися. Про це сьогодні, 19 жовтня, повідомила на брифінгу завідувачка інфекційного відділення центральної міської лікарні, міська позаштатна інфекціоністка Ірина Панченко.
- Нині ми спостерігаємо стабільне збільшення кількості заражень, зростає захворюваність серед дітей та кількість летальних випадків. Я не втомлююся повторювати, що лише вакцинація є єдиним способом запобігти зараженню, важкому перебігу хвороби і найголовніше — вона зберігає життя, - наголосила Ірина Панченко. - Так, це не дає стовідсоткових гарантій, але щеплені пацієнти набагато рідше потребують госпіталізації.
- Наразі, першу дозу COVID-вакцини отримали 56 286 мешканців обласного центру. Двічі щепилися 43 300 кропивничан — це 27,8% населення міста і цього замало задля вироблення колективного імунітету. А в нашому відділенні бувають дні, коли до стаціонару потрапляє по 10-15 осіб. Станом на 18 жовтня у ЦМЛ лікується 71 пацієнт з коронавірусом, один із них — 15 річна дитина, яка перебуває у відділенні інтенсивної терапії, - розповіла Ірина Панченко.
Міська позаштатна інфекціоністка також зазначила, що в Кропивницькому створені всі умови для проведення вакцинальної кампанії. Щепитися можна як в поліклінічних відділеннях за місцем проживання, так і в центрах масової вакцинації, які щодня з 9-00 до 15-00 працюють у приміщенні Кропивницької міської ради та торговельному центрі “Епіцентр”.
- У міській раді відучора паралельно задіяні дві бригади медиків, цьому особисто посприяв кропивницький міський голова Андрій Райкович, - відзначила вона.
Єдине протипоказання до вакцинації — сильна алергічна реакція на попереднє щеплення. Жодна хронічна хвороба не стоїть на заваді його проведенню. Навпаки, люди, які мають хронічні захворювання серцево-судинної системи, органів дихання, нирок та інші — у зоні ризику щодо тяжкого перебігу коронавірусної інфекції.
- Я працюю в стаціонарі, щодня стикаюся з цією хворобою і можу з усією відповідальністю стверджувати, що вакциновані пацієнти до нас потрапляють дуже рідко. За статистикою, 95-98 відсотків госпіталізованих не були щеплені. Також хочу наголосити, що після вакцинації має пройти певний час для набуття повноцінного імунітету. Він формується після другої дози на 2-3 тиждень. Тож якщо людина вакцинувалася, а через кілька днів захворіла на коронавірус, справа зовсім не в ефективності вакцини.
Ще раз хочу закликати містян не гаяти часу і вакцинуватися, - наголосила Ірина Панченко. - До того ж, циркулюючий зараз штам коронавірусу спричиняє більш швидкий розвиток хвороби, пацієнти частіше потребують кисневої підтримки вже на ранніх її стадіях.