Галина Негода: за здійснення викидів забруднюючих речовин у повітря без дозволу передбачені фінансові санкції

Вівторок, 29 червня 2021 12:21

Відповідно до статті 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

- Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам - підприємцям - суб’єктам господарювання експлуатувати об'єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів гранично допустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом терміну визначеного в дозволі, - пояснила начальник сектору екології та природоохоронної діяльності управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища міської ради Галина Негода.

За її інформацією, процедура отримання дозволу визначена постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 302 (зі змінами) «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, які отримали такі дозволи».

Суб'єкт господарювання для розроблення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, може залучати установи, організації та заклади, яким Мінприроди надає право на розроблення цих документів.

Для отримання дозволу суб'єкт господарювання:

  • проводить інвентаризацію стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, видів та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, пилогазоочисного обладнання;
  • готує документи, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин;
  • готує інформацію про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості відповідно до чинного законодавства України (розміщення повідомлення в місцевих друкованих засобах масової інформації);
  • подає зазначений перелік документів до Центру  надання адміністративних послуг Кропивницької міської ради у форматі «Прозорий офіс»  за адресою: вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26.  

На підставі дозволу на викиди забруднюючих речовин, в якому визначені обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря здійснюється розрахунок та сплата екологічного податку.

- Відповідно до статті 78 Кодексу України про адміністративні правопорушення, здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу або недодержання вимог, передбачених наданим дозволом, інші порушення порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря або перевищення технологічних нормативів допустимого викиду забруднюючих речовин та нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел під час експлуатації технологічного устаткування, споруд і об'єктів тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - наголосила Галина Негода.

Перевищення гранично допустимих рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на атмосферне повітря або вплив фізичних та біологічних факторів на атмосферне повітря без дозволу у випадках, коли необхідність одержання такого дозволу передбачена законодавством, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Усі новини

Збір при купівлі авто ‒ 2025
Четвер, 9 січня 2025 14:19