Фотохроніка подій Революції Гідності - в музеї Осмьоркіна

Середа, 21 листопада 2018 13:51

В Україні 21 листопада відзначається на державному рівні як День Гідності та Свободи. В Указі Президента України від 13 листопада 2014 року № 872/2014 зазначено,  що День Гідності та Свободи установлений «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

Тож саме музеї і повинні зберігати та доносити до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивну інформацію про події двох революцій -  Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. І на підтвердження тому стало проведення в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна традиційного патріотично-виховного мистецького заходу -  експонування тематичної фотовиставки «Революція Гідності. Хроніка подій», присвяченої річниці трагічних подій на Майдані в лютому 2014 року, яка вперше була представлена 20 лютого 2015 року.

Виставка справді унікальна, її експозицію складають тридцять кольорових світлин відомих в нашому місті фотографів - членів Національних Спілок журналістів і фотохудожників України Олександра Коломінова, Ігоря Демчука, Олександра Шулешка, Олега Шрамка, Юрія Лебедєва, які були свідками тих подій і об’єктивами своїх фотокамер зафіксували якщо не все, то майже все, що відбувалося в той переломний для нашої держави час - трагедію 30 листопада 2013 року в Києві на Майдані та хроніку подій тоді ще в Кіровограді, а зараз Кропивницькому: мітинги 2 та 8 грудня 2013-го, 22, 24 та 26 січня вже 2014-го на Площі Кірова, яка нині носить ім’я Героїв Майдану, перед будівлею Кіровоградської облдержадміністрації, вікна якої мали жахливий вигляд, бо були забарикадовані мішками, ходу патріотично налаштованої молоді 22 січня, присвячену вшануванню пам’яті вбитого під час протистояння на вулиці Грушевського в Києві Сергія Нігояна, похорони Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка 22 лютого, знесення пам’ятників діячам радянського режиму Леніну та Кірову 22 та 23 лютого та на що перетворилися їх постаменти згодом, бурхливі події в міській раді 24 лютого, антиросійський мітинг 2 березня, а ще історичне фото з далекого 2004-го під авторською назвою «Так починалось».  

Слід зазначити, що фотовиставка є пересувною. Так, в минулому році вона була розгорнута в художній школі ім. О.О.Осмьоркіна напередодні Дня захисника України під час творчої зустрічі з випускником школи – художником і воїном Ігорем Поповичем, який має нагороду «За оборону Донецького аеропорту», та до Дня Гідності і Свободи в Міській раді, в будівлі якої в 2014-му власне творилася історія України.

У 2018 році ж році вирішено представити виставку в музеї, адже незабаром відбуватимуться «Мистецтвознавчі читання до дня народження Олександра Осмьоркіна»     і їх учасники, а це студенти художньо-графічного факультету мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, матимуть можливість ознайомитися з фотохронікою подій Революції Гідності, рушійною силою якої було саме студентство - загорнуті в жовто-блакитні прапори юнаки і дівчата, які вийшли на вулиці,  сповнені надій на майбутнє і рішучості захищати свій вибір.

           

Чернова Віта, директор

 художньо-меморіального

музею О.О.Осмьоркіна

Усі новини