До 100-річчя від Дня народження Юрія Хілобокова

П'ятниця, 14 лютого 2025 17:33

У скрипці – душа музики: у Кропивницькому відзначили 100-річчя від дня народження Юрія Хілобокова

Урочистості до 100-річчя від дня народження Юрія Хілобокова, заслуженого працівника культури України, музиканта, прекрасного викладача, блискучого диригента, який зробив вагомий внесок у розвиток української струнно-смичкової школи, відбулися у Кропивницькому  в концертній залі музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза у четвер, 13 лютого.

Відзначення ювілею видатного скрипаля  тривало в рамках Х Всеукраїнського конкурсу-фестивалю виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Юрія Хілобокова за ініціативи директора Кропивницького музичного фахового коледжу Лариси Голіусової та його  доньок - Наталії Хілобокової і Тетяни Фурлет.

Фестиваль-конкурс проводиться за підтримки департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації та управління культури і туризму Кропивницької міської ради.

Щирі і теплі слова визнання заслуг Юрія Хілобокова в царині музичного мистецтва висловила заступник начальника управління культури і туризму Кропивницької міської ради Неля Чорна.

Після перегляду відео про творче життя Юрія Хілобокова директорка музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза Євгенія Малявкіна відзначила, що з 1953 року його життя було тісно пов’язане саме з рідною музичною школою №1, де він викладав клас скрипки і створив перший струнний оркестр та Кіровоградським музичним училищем, де Юрій Хілобоков став одним із головних організаторів навчального процесу, виконуючи поряд з викладацькою непросту адміністративну роботу.

Учні Юрія Хілобокова сьогодні працюють в мистецьких навчальних закладах Кропивницького, у багатьох містах України та за кордоном, гідно продовжуючи справу свого педагога. Протягом зустрічі лунала музика у виконанні камерного оркестру Кропивницького музичного фахового коледжу під керівництвом Наталії Хілобокової та  його учня - Андрія Рахманіна соліста-інструменталіста Національного будинку органної та камерної музики України.

У фіналі  концерту виступили наймолодші виконавці – творчі колективи, серед яких ансамбль скрипалів під керівництвом Тетяни Саприкіної, учениці Юрія Павловича.

Марина Долгіх, кандидатка мистецтвознавства, заслужена діячка мистецтв України, розповіла учасникам урочистостей про книгу «Юрій Хілобоков: сюїта для скрипки з оркестром».

Цього ж дня в музичній школі, в класі №16, де багато років поспіль талановитий педагог розкривав творчі здібності юних скрипалів можна було переглянути виставку з сімейного архіву родини Хілобокових:  документи, нотні збірки, особисті речі, записи, програми, фото, книги, пюпітр для нот та фрак, в якому Юрій Хілобоков диригував свій останній концерт навесні 1995 року, яку підготувала Тетяна Фурлет, викладачка класу фортепіано музичної школи, завідувачка Народного меморіального музею Г.Г.Нейгауза, донька Юрія Павловича Хілобокова.

Наприкінці теплої зустрічі Євгенія Малявкіна подякувала учасникам концерту за яскраве виконання музичних творів, щирі позитивні  емоції для шанувальників музичного мистецтва та подарувала на добру згадку кожному учню Юрія Хілобокова фото з їхнім вчителем.

Після концерту гості поклали квіти до меморіальної дошки на будинку, де багато років мешкав Юрій Хілобоков. Саме завдяки чуттєвим спогадам, неймовірним враженням від музики та таким теплим зустрічам ми зберігаємо пам’ять про наших видатних земляків.

Усі новини