Бібліотечна планета Кропивницького: як не потрапити на інформаційний гачок країни – окупанта

Субота, 9 квітня 2022 19:23

Фейкова інформація про перебіг військової агресії росії проти України присутня у віртуальному просторі. Неправдиві новини є такою ж зброєю окупанта, як і військова техніка. Вони ширяться та розповсюджуються різноманітними каналами. 

Розпізнавати вигадану інформацію та опанувати навички елементарної медійної грамотності вчилися користувачі бібліотеки - філії №19 Централізованої бібліотечної системи Кропивницького під час медіауроку «Як відрізнити фейк». 

Читачі дізналися про види фейків та канали їх розповсюдження, вчилися перевіряти та спростовувати брехню. Після перегляду відеофільмів «5 кроків. Як розпізнати фейк, або Інформаційна гігієна», «Як розпізнати російський фейк» читачі тепер знають, як захистити себе та близьких від інформаційної атаки країни-агресорки.

Найбільше уваги бібліотекарі приділили спілкуванню в популярних месенджерах та обговорили їх безпеку й приватність. Акцентували, що WhatsApp i Messenger – хоч і не конфіденційні, зате безпечні для нас, тому що належать американцям, а додатки Viber i Telegram незахищені та не є безпечними. Для обміну повідомленнями бібліотекарі радять користуватися сервісом Threema.

Працівники кропивницьких бібліотек закликають довіряти винятково офіційним джерелам і не потрапляти на інформаційний гачок окупантів.

Усі новини