Антикорупційна ініціатива: у Кропивницькому підписали меморандум про доброчесність
Важливий крок до прозорого управління і посилення доброчесності зроблено під час підписання меморандуму між Кропивницькою міською радою та компанією DAI Global, LLC, сьогодні, 17 січня.
Захід став частиною масштабного антикорупційного проєкту «Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-Integrity)», який фінансується спільно USAID (Агентством США з міжнародного розвитку) та UK International Development (Агентством з міжнародного розвитку Великої Британії). Протягом п’яти років до участі в проєкті буде залучено 80 українських громад, серед них, зокрема, уже є Кропивницький.
Пітер Дімітрофф, керівник проєкту USAID і UK Development, висловив своє бачення співпраці:
- Це лише початок важливого шляху, який ми розпочали. Ми готові разом з громадами вибудовувати прозорі механізми управління, що створюють нові можливості для залучення інвестицій. Для нас важливі прозорість, підзвітність та доброчесність.
Богдан Бойко, керівник напряму сприяння доброчесності в органах місцевого самоврядування, окреслив перші етапи реалізації меморандуму. Зокрема, за його словами, першочерговими задачами в рамках співпраці буде оцінка корупційних та управлінських ризиків і розробка Планів покращення доброчесності, перегляд та вдосконалення місцевих регуляторних актів, підвищення спроможності антикорупційних уповноважених, допомога в цифровізації та покращення цифрової спроможності. Крім того, Pro-Integrity готуватиме громаду до співпраці з міжнародними фінансовими інституціями та приватними інвесторами.
Як зазначив заступник міського голови Олександр Мосін, партнерство із DAI Global, LLC має значний потенціал.
- Ми усвідомлюємо виклики, які постали перед громадою у зв’язку з війною і допомогою ВПО. Разом із партнерами ми відстоюємо європейські цінності, де в центрі – людина, її права та свободи. Ви наші партнери, а проєкт “Сприяння доброчесності у публічному секторі” - це проєкт розвитку, який, я переконаний, дозволить покращити роботу органів місцевого самоврядування в цілому.
Меморандум також передбачає обмін досвідом із іншими громадами. Уже на другому та третьому році реалізації проєкту передбачено поширення напрацьованих моделей та методик.
Учасники заходу підкреслили, що доброчесність і прозорість у публічному секторі – це не лише питання ефективності, але й важливий сигнал для міжнародних партнерів. Розвиток доброчесності відкриває нові можливості для залучення інвестицій і сприяє покращенню якості життя у громадах.