Андрій Табалов: щоб перемогти на території Кропивницького амброзію, засоби для боротьби необхідно готувати вже взимку

Вівторок, 11 грудня 2018 15:21

Сьогодні, 11 грудня, у міській раді Кропивницького відбулося засідання робочої групи з підготовки проекту Програми боротьби з амброзією полинолистою на території Кропивницького на 2019-2025 роки.

- Створення такої цільової програми є ініціатива депутатів міської ради і така ініціатива є надзвичайно актуальною для міста, - відзначив голова робочої групи, секретар міської ради Андрій Табалов. – Це болюча проблема для обласного центру, але щоб її ефективно вирішити, необхідно починати підготовку до боротьби з цією карантинною рослиною вже взимку.

Важливим моментом налагодження ефективної боротьби з амброзією є точна інформація про місця її проростання на території міста – тут алергійній рослині має протистояти вся громада.

- Зручним інструментом поширення інформації про ареоли алергічної рослини у Кропивницькому є спеціальна електронна мапа, на якій мешканці міста зможуть позначати локації, де росте амброзія, - повідомила автор проекту рішення міської ради Катерина Шамардіна. – Програмою передбачалася розробка такої мапи, але ми сконтактували з адміністраторами Всеукраїнського сервісу боротьби з амброзією «ambrozii.net» і отримали доступ до вже готового електронного ресурсу: така карта амброзії по Україні вже створена, залишається її лише наповнити змістом.

Члени комісії обговорили під час засідання питання належного матеріального забезпечення комунальних підприємств Кропивницького, зокрема наявності в них достатньої кількості мотокос, мотокультиваторів, працівників тощо.

За словами головного інженера КП «Благоустрій» Віктора Івашини, найефективнішими у знищенні амброзії є механічний та агротехнічний методи. На них і будуть робити ставку кропивницькі комунальники.

За дорученням Андрія Табалова, на наступне засідання робочої групи спеціалісти КП «благоустрій» мають розробити детальну інформацію про всі необхідні ресурси: матеріальні, фінансові, людські, які забезпечать виконання всіх заходів боротьби з амброзією у вегетаційний період. тобто до початку її цвітіння. А це означає, що всі карантинні бур’яни мають бути скошені і виполоті до кінця липня.

Крім того, планується залучити до роботи в наступному засіданні представників міськрайонного центру зайнятості та національної поліції.

Усі новини