Андрій Райкович: аварійно – відновлювальні роботи у пошкодженому вибухом будинку виконуються за чітким алгоритмом

П'ятниця, 4 лютого 2022 17:32

Міська влада Кропивницького добре розуміє складну ситуацію, у яку потрапили мешканці житлового будинку, пошкодженого вибухом газу і робить все можливе, щоб  аварійно – відновлювальні роботи відбулися якнайшвидше.

На цьому наголосив міський голова Андрій Райкович під час зустрічі з постраждалими людьми, яка відбулася у перерві сесійного засідання безпосередньо на місці пригоди, у пункті теплового обігріву, розгорнутому рятувальниками поряд з багатоповерхівкою.

Мешканців зруйнованих квартир найбільше турбують питання термінів виконання відновлювальних робіт та можливості зайти у помешкання та  отримання матеріальної компенсації.

Міський голова був відвертим у розмові з мешканцями: сьогодні ще не можна говорити про терміни, оскільки не відома ступінь ушкодження будівельних конструкцій будинку. Таку оцінку можуть зробити експерти, але для цього потрібно, щоб у них був безпечний доступ до квартир.

- Усі роботи  сьогодні виконуються за чітким алгоритмом, - відзначив Андрій Райкович. – І дотримання цього алгоритму тримається на важкій і самовідданій праці фахівців багатьох служб. Будівельники зараз монтують підсилюючі опори у підвальній частині багатоповерхівки. Сьогодні для цього вже привезли металопрофіль, наданий під мої гарантії приватною компанією. Потім настане черга підсилення перекриття між першим і другим поверхом, сходових клітин. І тільки після цього до квартир зможуть зайти сертифіковані експерти, які оцінять ступінь руйнувань і на їхніх висновках можна буде прийняти рішення щодо придатності частини будинку до проживання в ньому. Тільки після цього проєктанти розроблять проєкт виконання ремонтних робіт і будівельники почнуть працювати. Це непростий шлях і необхідно запастися терпінням, щоб гідно пройти його.

Паралельно триває слідство, звернув увагу учасників зустрічі міський голова. І за його результатами та за рішенням суду можне буде назвати винних у створенні надзвичайної ситуації, до яких можна буде позиватися за матеріальною компенсацією.

- Одночасно ми робимо все можливе, щоб утеплити будинок, не дати йому руйнуватися від низьких температур зсередини, - зазначив Андрій Райкович.  – Комунальники познімали своїх спеціалістів з усіх інших видів робіт, залучили приватних підприємців – вони активно включилися у скління і заміну ушкоджених вікон та балконних блоків. Визначена черговість виконання таких робіт. Важливо також, що ми підключили три під’їзди до електропостачання і проводимо обстеження димвентканалів для відновлення газопостачання. Це дозволить людям включити опалення, оскільки більшість квартир обладнані електро чи газовими автономними системами.

Міська влада намагається максимально спростити механізм комунікації мешканців з усіма службами. У дворі розгорнутий постійно–діючий оперативний штаб. Тут допоможуть скласти необхідні заяви і отримати відповідь на питання, що турбують. Крім того, усі, хто потребував тимчасового житла були поселені в готелі «Турист» і забезпечені харчуванням.

Усі новини