07 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування

Понеділок, 6 грудня 2021 17:19

07 грудня 1990 року Україна першою серед колишніх радянських республік прийняла Закон "Про місцеві Ради народних депутатів, місцеве і регіональне самоврядування".

Це стало першим кроком до відродження самобутньої системи місцевого самоврядування в Україні, конституційні основи якого були конкретизовані прийнятим у 1997 році Законом "Про місцеве самоврядування в Україні”. Цей правовий акт максимально наблизив поняття місцевого самоврядування до вимог Європейської хартії про місцеве самоврядування, визначивши його право і реальну здатність територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Саме 07 грудня, відповідно до Указу Президента України від 25 листопада 2000 року № 1250/2000, в Україні відзначається День місцевого самоврядування.

Майбутнє України  неможливе без розвитку місцевого самоврядування. Органи місцевого самоврядування відіграють важливу роль у демократизації суспільства, є найближчими до мешканців територіальної громади та несуть велику відповідальність за забезпечення належних умов проживання своїх мешканців.

Урочистий захід з нагоди відзначення професійного свята Дня місцевого самоврядування відбудеться 07 грудня о 10.30 в приміщенні міської ради ( зала № 426) з дотриманням карантинних вимог та наявності сертифіката про вакцинацію від COVID-19 в «Дія», або у паперовому вигляді.

Усі новини